Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Pieņem suni vai kaķi no dzīvnieku patversmes


Foto: Flickr.com

Ilgojies pēc mājdzīvnieciņa? Pieņem pie sevis kādu mīlestību alkstošu sirsniņu no dzīvnieku patversmes. Tiem dzīvnieciņiem jaunas mājas ir ļoti nepieciešamas. Tu būsi palīdzējis vientuļam sunītim vai kaķītim iegūt jaunu ģimeni.

Ko iegūst cilvēks, adoptējot mājdzīvnieku no patversmes?

 • Patversmes darbinieku konsultāciju, kuri varēs tev jau vairāk pastāstīt par saviem novērojumiem par dzīvnieciņa raksturu;
 • Dzīvnieki ir vakcinēti, un šo faktu apliecinās arī dokumenti;
 • Ietaupīsi naudiņu;
 • Lielisku apziņu, ka esi palīdzējis dzīvnieciņam atrast mājas;
 • Tādā veidā tu palīdzēsi arī citiem dzīvniekiem, kas jau mitinās vai vēl tikai nonāks patversmē.


Tikai neaizmirsti, ka pieņemt dzīvnieciņu tas ir nopietns solis.

Tev jāizvērtē rūpīgi:

 • Vai tu esi tam gatavs?
 • Vai varēsi par dzīvnieciņu rūpēties? Viņam nepieciešama gan pārtika, gan pastaigas, gan tava mīlestība.
 • Kādu sugu tu vēlies un vai tās sugas īpašības atbilst taviem dzīves apstākļiem un dzīves stilam. To izvērtēt tev palīdzēs arī patversmes darbinieki, kuri patversmes iemītniekus ir labi iepazinuši, pazīst visus viņu stiķus un niķus un centīsies tev atrast piemērotāko dzīvnieciņu.

Ja esi visu apdomājis, rīkojies:

 • Izvēlies, uz kuru patversmi dosies (zemāk vari redzēt dzīvnieku patversmju adreses). Ieskaties mājas lapā www.petnet.lv vai www.animalcare.lv! Tajās tu vari vienkopus iepazīties ar šobrīd Latvijas patversmēs esošajiem mājdzīvniekiem un izvēlēties jau internetā sev tīkamāko.
 • Dodies uz izvēlēto patversmi un konsultējies ar patvrsmes darbiniekiem!
 • Adoptē sev piemērotu kaķēnu vai kucēnu!


Tavu pūļu rezultātu tu noteikti redzēsi, skatoties uz savu jauno mājdzīvnieciņu, kurš savu pateicību izrādīs kā nu mācēdams – ne soli neatkāpjoties no tevis, nolaizot tavu seju, murrājot vai priecīgi rejot.

Tu drīzumā plāno aizceļot, mainīt dzīves vietu vai profesiju? Tas nav šķērslis, lai nepalīdzētu patversmē esošajiem dzīvnieciņiem.   Uzņem uz laiku savās mājās kādu no patversmes iemītniekiem. Varbūt uz laiku vari palīdzēt patversmei tajā brīdi, kad tā ir pārpildīta, bet pie durvīm ir nolikti mazuļi, kuriem nav māju. 

Bet nekas nav labāks par personīgu apmeklējumu dzīvnieka patversmē, kurā varēsi aci pret aci satikt savu jauno mīluli. Dzīvnieku patversmes Latvijā:

Pilsēta Iestāde Adrese Tālrunis e-pasts, mājas lapa
Rīga Patversme "Dzīvnieku draugs" Fr. Candera iela 4 67500491 dzd@latnet.lv,
www.dzd.lv
  "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupas" suņu patversme Juglas iela 18 67532630
22344277
info@patversme.lv
www.patversme.lv
  Rīgas Pilsētas dzīvnieku patversme Līči, Stopiņu pagasts 27803333 ulubele@ulubele.org
www.ulubele.org
  I/U "Kart" dzīvnieku viesnīca un patversme Krustpils iela 40 a 67703538  
Jūrmala Slokas dzīvnieku patversme Dzirnavu iela 8, Sloka 26134093  www.slokaspatversme.lv
patversme@slokaspatversme.lv
Jelgava LLU VMF Klīniskā institūta mazo dzīvnieku patversme K.Helmaņa iela 8 63024665
63021924
 
Bauska SIA "Bauskas veterināraiscentrs" dzīvnieku viesnīca un patversme Mēmeles iela 15a 63927040
29752829
 zelmeni2@inbox.lv
Cēsu rajons Cēsu pilsētas domes dzīvnieku patversme "Lācīši" "Muižnieki", Drabežu pag. 29475682  www.cesis.lv/?p=435
Liepāja Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversme Ezermalas iela 11 63407318
29685752
 sapnubarvedis@inbox.lv
Talsi Privātpatversme "Ausma" Kr. Valdemāra iela 75 63224451  
Ogre Ogres novada domes dzīvnieku patversme Indrānu iela 9 26342330  
Alūksne Alūksnes pilsētas domes dzīvnieku patversme Malienas iela 13 64321456  
Saldus SIA "Oposums" dzīvnieku patversme Lielā iela 83 29450277
29391282
63846885

sia-oposums@inbox.lv
Valka Valkas pilsētas domes pakalpojumu daļas dzīvnieku patversme "Nagliņas" 64725082  
Daugavpils Daugavpils pilsētas domes dzīvnieku patversme Pasažieru iela 69 29790219  
Tukums Tukuma pilsētas domes dzīvnieku patversme Klusā iela 5 26227913
26393102
www.tukumapatversme.lv
Salaspils Dzīvienku pansija "Ulubele"  Salaspils novads "Jaunsalenieki", LV-2121
20203333 ulubele@ulubele.org
www.ulubele.org
Rēzekne SIA "Komunāls R" dzīvnieku patversme Zilupes ielā 50, LV-4603 64607310
26321088
 

Komentāri

Krista, 15.02.2011:
Skumji lasīt komentārus par ziedojumiem - ja nevarat šādu summu atļauties par vakcīnu un sterilizēšanu, kā varēsiet uzturēt dzīvnieku un vakcinēt turpmāk? Vai tiešām domājat iztikt bez potēšanas? Vai, ja dzīvnieks saslims, neārstēsiet? Pirms - ES GRIBU TIEŠI ŠO DZĪVNIEKU - uzzināsim cik kas izmaksā! Patversmes darbinieki pietiekami labi ir iepazinuši mazos iemītniekus, tāpēc ieteiks kurš būs piemērotāks un kāpēc- nevis- redzēju bildē, iepatikās - GRIBU (man ir pieredze, gribēju vienu, ieteica citu - labi ka tā, esam apmierināti).

ilgvars, 08.02.2011:
Sveiki! Daru Jums zināmu, ka Daugavpils dzīvnieku patversmei tel. Nr 26314412 vairs neeksistē.

Ivonna, 03.01.2011:
Piekrītu Agnesei.Uzskatu ka tad kad ņem no patversmes dzīvnieku tu jau veic sava veida ziedojumu atbrīvojot vietu kādam citam. Un nevajadzētu noteikt summas, jo tas taču ir ziedojums.Šī vārda nozīme ir- dod cik vari, bet ja nevari neko, tad vismaz paņem to vienu un dod tam. Vai tad labāk ir ja cilvēks labu mērķu vadīts aizbrauc uz patversmi un pēc konkrētas ziedojuma summas noteikšanas aizbrauc prom? Un vēl kas: tik vienkārši jau patversmes dzīvnieku neaatdod! Tu noskati sev suni vai kaķi- izlasi par to aprakstu- nospried ka tas ir piemērots tieši tev, bet kad aizbrauc, tev piedāvā pavisam ko citu un tad nu tu cilvēks apjūc un kādam varbūt vēlme pazūd vispār kādu adoptēt.Saprotu ka patversmes darbinieki labi iepazīst dzīvniekus kas tur nonāk, bet kāpēc tie ir tik pārliecināti ka zin labāk ko piedāvāt konkrētam cilvēkam? Manuprāt vispār jāizvēlas ir abiem(gan dzīvniekam, gan cilvēkam), un ja vēlmes sakrīt un kontakts ir- būs labi!Pretējā gadījumā dzīvnieks var aizmukt(ieteikts pret abu gribu), vai cilvēks pārdomā un pēc sludinājuma atrod par mazāku samaksu nekā ziedojumi piedāvātu dzīvnieciņu, un tad nu gan vairs vinnētājs nav ne patversme, ne tas nelaimīgais dzīvnieks kurš nu atkal sēž un gaida kāds būs viņa liktenis.Visiem taču zināms, ka ilgi jau viņi tur uzturēties nevar un reizēm tos tad vienkārši nopotē.Žēl protams!

Julija, 16.12.2010:
Gatavs lietošanai?! Gan jau izklausās "interesanti"! Skatos tagad uz savu mīļāko Kaķi un domāju par visiem tiem dzīvniekiem, kuri nedzīvo tik komfortablos apstākļos, kuros dzīvo mans Dabas Brīnums... Tikai iedomāties - ja katrs no mūsu valsts ziedotu vismaz1 Ls - pietiktu vismaz barot dzīvniekus 1 mēnesi! Un tas attiecās uz visām Patversmem! Tas ir tik viegli... Un es neticu ka mums ir tik maz cilvēku, kuri vismaz 1 reizi dzīvē ir domājuši par to, kā izdzīvo tie nabagie dzīvnieki, kuri ir piedzimuši ielā, vai viņus ir pametuši "dīvainie" saimineki... Come on, people! Please, maybe it's time ot to think only about ourselves? \

Mans viedoklis, 30.11.2010:
Tas ir loti pareizi, ka cilveks, kursh velas iegut sev dzivnieku gatavs samaksat tos Ls35, jo dzivnieks ir sapotets, attarpots un gatavs lietoshanai. Janem ne jau aiz zeluma, bet ar domu, ka gimenei tads draugs suna vai kaka izskata ir nepiecieshams. Kaut kas tads palicis no padomju laikiem, ka kaut kas mums pienakas par velti - vajag novertet to cilveku darbu vien par to, ka dzivnieks ir siltuma un uzturets pie veselibas.

ieva, 14.04.2010:
agnese man bij tapat pirms 6 gadiem...tas ir vienkarsi briesmigi,-es gribu palidzet,bet vini vel naudu prasa...buutu priecajusies,ka tagad atkritis barosana...!!!vai tad valstij nav izdevigak sponsoret to vakcinu,un atdot sunus par brivu...nee,nu kas var atlauties,lai ziedo,un ne vien tadas summinas...tad tos sunus atri panemtu...un butu viss ok... es tomer to suni panemu un samaksaju 30ls...bet ja sakuma zinatu,ka jamaksa nemaz uz patversmi nebrauktu,...no kaimina panemtu-pie mums kastresana 10ls...tas vis notiek taa speciali,gaida lai tev iepatikas suns un,tad atklaaj kartis....un kakiti tagad no kaimina panemu...par rafaelo konfektem :) loti mils un superigs!!!! :)

VIVI, 11.03.2010:
Kā es varētu uzzināt vai kādā patversmē nav kāds trušu taksis vai miniatūrais taksis. man tik ļoti negribas braukt uz patversmēm izlūkos, jo man suņišu un kaķīšu ir ļoti žēl.

davis, 10.02.2010:
es velatos iegadaties kucenu

viktorija, 13.01.2010:
man sausmigi patik dzvneki mes skola jums krajam naudinu lai dzvneki butu paedus pat esmu no skibes velos pat suniti man patik suni es vinus milu pat leli suni un laprat kucenu .

Agnese, 30.12.2009:
Vakar gribējām paņemt suņuku vienā no Rīgas patversmēm. Laikam esmu ļoti naiva - domēju, ka palīdzēsim suņukam, kaurš palicis bez mājām un mīļiem cilvēkiem. Mani ļoti izbrīnīja, ka tad, kad jau noformējām papīrus, mums paziņoja, ka tad, kad brauksim viņam pakaļ, būs jāieraksta ziedojums, un, ka ziedojuma minimālā summa ir 35 Ls. Es nebiju rēķinājusies ar tādu summu, un man atbildēja - nu ko tad jūs domājat! Es domāju, ka ieguldīšu līdzekļus suņuka audzināšanā un uzturēšanā. Nabadziņš, tā arī palika tur nelaimīgām acīm. Nav man gada beigās tāda summa.

Lapas: << .. 26 27 28 29

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri