Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Ģerboņu galerijas atjaunošanu Rīgas Brāļu kapos


Foto: citariga.lv

 

 

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds (RBKLVMF) aicina pašvaldības atbalstīt pilsētu ģerboņu galerijas atjaunošanu Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošajā sienā, ko plānots uzsākt restaurēt jau šā gada jūnijā. RBK Noslēdzošās sienas pilsētu ģerboņu galerija izveidota 1930. – 1936.g. un ģerboņi izgatavoti un uzstādīti par pašvaldību ziedotiem līdzekļiem, kas savākti pēc Lāčplēša kara ordeņa kavaliera un kara ministra ģenerāļa Jāņa Baloža 1935.g. aicinājuma.  

 

Jau 2011.g. 11. novembrī sadarbībā ar Latvijas Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem un ar Rīgas Domes Pieminekļu aģentūru speciāla LTV raidījuma ietvaros tika saziedoti Ls 38 000 kapu Noslēdzošās sienas restaurācijai - konkrēti kreisai

 

pusei ar heraldiskiem tēliem - Zemgale un Kurzeme. Kopumā projekta realizācijai nepieciešami Ls 400 000, lai pilnībā veiktu RBK Noslēdzošās sienas restaurācijas darbus un atjaunotu Kreisās puses – Kurzemes, Zemgales un Labās puses – Vidzemes, Latgales un centrālās daļas – Mātes Latvijas ansambļa elementus, kas 20.g.s 30.-os gados tapuši Kārļa Zāles vadībā, uzstādot restaurētos heraldisko varoņu un 60 pilsētu ģerboņu tēlus. Visas sienas kopējais garums ir 60 m, sienas augstums 9 m. Mātes Latvijas tēls paceļas 18 m augstumā virs zemes. Jārestaurē ir arī viss priekšlaukums. Restaurācijas darbus plānots pabeigt 5 - 6 gadu laikā līdz 2018.gadam. Termiņi saistīti ar ziedojumu vākšanu un pieredzējušu restauratoru, kas strādā ar šūnakmeni, ierobežoto skaitu. 

 

Pirmās dotācijas ģerboņu atjaunošanai saņemtas jau no 5 pašvaldībām – Jelgavas, Liepājas, Daugavpils, Tukuma novada domes un Ogres novada pašvaldības, Ls 1000 apmērā no katras. Katra pilsētas ģerboņa atjaunošana izmaksā Ls 1000. Kopumā tiks restaurēti 60 pilsētu ģerboņi.

 

RBKLVMF valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna uzskata, ka šī objekta restaurācija ir līdzvērtīga Brīvības pieminekļa restaurācijai: ”Vēsturnieks Voldemārs Eihenbaums apkopojis informāciju par pilsētu ģerboņiem. Ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāju Juri Dambi šobrīd risinām jautājumu par arhitektu biroja izvēli un piesaisti projekta izstrādei”. 

 

Brigādes ģenerālis Juris Vectirāns, Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda prezidents saka: „Fonda vārdā vēršos pie mūsu tautiešiem, pie visas Latvijas sabiedrības ar aicinājumu atbalstīt RBK restaurācijas projektu, jo Rīgas Brāļu kapos guļ Latvijas aizstāvji un brīvības cīnītāji no visas Latvijas, no visām pilsētām un dažādu tautību Latvijas dēli. Šī ir mūsu Latvijas tautas vēsture, tās vēsturiskais mantojums. Māte Latvija ir dziļi simbolisks tēls, kas ir kā savdabīgs liecinieks tam, kā mēs protam saglabāt un nosargāt vēsturisko atmiņu. Darbs RBK labā mūs visus darīs stiprākus un vienotākus.”

 

Jānis Vidriķis, ģenerāļa Ludviga Bolšteina piemiņas pasākumu organizators RBK saka: „Kopš valsts neatkarības atjaunošanas katru gadu 18. novembrī pasākumos kā studentu biedrības „Fraternitas Rusticana „ dalībnieks redzu kā RBK komplekss mainās, kā uzlabojas vide. Var redzēt, ka Rīgas Brāļu Kapiem ir kārtīgs saimnieks, kas seko, lai Kārļa Zāles veidotie tēli atgūst savu sākotnējo veidolu”. 

 

Ziedojumu tālrunis - 90006480 - 1 Ls 1 zvans.
AS SEB Banka
SWIFT: UNLALV2X
Konti : LVL LV37 UNLA 0050 0038 5321 9
USD LV14 UNLA 0050 0038 5324 5

Ziedotāji līdz 999.99 LVL tiks ierakstīti ziedojumu grāmatā
Ziedotāji no 1000.00 LVL  tiks ierakstīti GODA UN PATEICĪBAS SIENĀ.

 

 

 

Inga Jaunzeme – Grīnvalde
Integrēto mārketinga komunikāciju eksperte
+ 371 26661199,
inga_jaunzeme@inbox.lv
Merķeļa iela 13, 427.birojs

Komentāri

Jaycee, 24.01.2012:
Great hammer of Thor, that is powrefully helpful!

Chuck, 21.01.2012:
If I were a Teenage Mutant Ninja Turtle, now I'd say "Koawubnga, dude!"

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri