Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Apsveikumu kartīte no otrreizēji pārstrādātā papīra


Foto: Diāna Granta

 

 

Nav aiz kalniem satraucošais svētku un dāvanu laiks. Lai dāvināšanas procesu padarītu skaistu un īpašu, uztaisīsim dāvanas savām rokām! Sāksim ar atklātnītēm no otrreizēji pārstrādātā papīra. Šādi sagatavoti apsveikumi būs ne tikai oriģināli un neatkārtojami, bet arī saudzīgi planētas ekosistēmai.

 

Piedāvājam sekot līdzi visam šo atklātnīšu sagatavošanas procesam, lai ikviens varētu izveidot pats savas individuālas kartītes.

 

Pirmais solis: izvēlēties papīru. Mēs esam izvēlējušies olu pakas rozā un zaļā krāsā. Tām ir poraina struktūra, tās labi izmirkst ūdenī un izžūstot veido kartonam līdzīgu masu.

 

  

 

Otrais solis: saplēst papīru gabalos
Papīrs (jeb mūsu gadījumā iepakojums) ir jāsaplēš apmēram 2x2 cm lielos gabalos un jāieliek traukā.

 

Trešais solis: mērcēt papīru diennakti.
jāpārlej trauku saturs ar verdošu ūdeni tā, lai ūdens pārklātu visu trauka saturu, t.i. lai papīrs būtu pilnībā ūdenī. Ļaut papīram diennakti mērcēties.

 

 

Ceturtais solis: iegūstam papīra masu.
Pēc diennakts mērcēšanas jānolej liekais ūdens no trauka un papīra gabaliņi jāsablenderē blenderī. Izveidojušos masu liekam atpakaļ traukā, notecinām no tā ūdeni, un pievienojam 4 – 5 ēdamkarotes PVA līmes.  Visu samaisām.

 

 

Ceturtais solis: iegūstam papīra masu.
Pēc diennakts mērcēšanas jānolej liekais ūdens no trauka un papīra gabaliņi jāsablenderē blenderī. Izveidojušos masu liekam atpakaļ traukā, notecinām no tā ūdeni, un pievienojam 4 – 5 ēdamkarotes PVA līmes.  Visu samaisām.

 

 

Piektais solis: papīra veidošana
Iegūto masu ar ēdamkaroti izklājam uz sieta (der jebkurš tīkliņa siets), savukārt pašu sietu uzliekam virs paplātes. No uzklātās masas biezuma būs atkarīgs arī papīra biezums. Jo plānākā kārtā būs uzklāta masa, jo plānāks būs papīrs.
Kad ūdens no masas vairs netek paplātē, papīra masa no sieta jāuzliek uz katūna drēbes (apgāžot otrādi). Audumu kopā ar masu jāuzliek uz radiatoriem vai uz palodzes, lai žūst.

 

 

Sestais solis: papīra sagatavošana kartītēm
Kad papīra masa ir nožuvusi (apmēram pēc 1 diennakts), to var sagriezt tādās formās, kādas ir nepieciešamas kartīšu veidošanai. Mēs izvēlējāmies standarta taisnstūra formas.
Tā kā otrreizēji pārstrādātais papīrs ir diezgan porains un grubuļains, uz tā būs grūti rakstīt. Tāpēc  kartītes iekšpusē nepieciešams ielīmēt vai kā citādi piestiprināt  lapiņu ar novēlējumu. Dekorēt kartītes var katrs pēc saviem ieskatiem.

 

 


Rezultāts: neatkārtojamas apsveikuma kartītes!

 

 

 

Autore: Diāna Granta

Komentāri

nepieciešams kredīts, lai saglabātu ģimeni, 27.07.2016:
kredīta piedāvājums likme 2% ļoti steidzami Jūs esat vīrietis vai biznesa sieviete? Ja jums ir bažas par finanšu vadību, vai, ja jums nav līdzekļi, lai sāktu savu biznesu? Ja jums ir nepieciešams \ aizdevumu nokārtot parādus vai maksāt savu rēķini? Jums ir zems kredīta score, un, ja jūs pielāgot parādus vai samaksāt rēķinus? Jums ir kredīta problēmas, un jūs atradīsiet, ka \ "ir grūti saņemt kredītus bankās vai \ citām finanšu iestādēm? Ja jums nav nepieciešams, \ 's aizdevums, lai finansētu savu projektu? Mēs varam piedāvāt cenu starp 5000 līdz 5.000.000 € ar samazinātu likmi Ja jūs tiešām interesē, lūdzu, atbildiet man pa pastu:  kredit.zaim@inbox.ru

dddd, 10.02.2014:
kruta!

ayzxulbaf, 08.11.2011:
qJgBt8 , [url=http://ajjlfclozqmr.com/]ajjlfclozqmr[/url], [link=http://iglrdfsztmyx.com/]iglrdfsztmyx[/link], http://worsjgkjxsah.com/

tuyefeipne, 08.11.2011:
3iJbzD qgridrktglpa

Denisha, 07.11.2011:
Great hammer of Thor, that is powerfully hpeflul!

Irēna, 07.11.2011:
Ļoti skaisti!

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri