Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Brauc ar riteni!


Foto: Flickr.com

Izmanto videi draudzīgu transporta līdzekli – riteni! Varbūt jau esi aizmirsis, cik patīkami ir svaigā gaisā braukt ar to. Mēs dzīvojam laikmetā, kad gandrīz katram ir sava automašīna, un daudzi no mums sēžas pie stūres pat īpaši neapsverot, vai tas maz ir nepieciešams. Vai tiešām tev nepieciešams braukt ar mašīnu līdz blakus veikaliņam? Vai tu vari mašīnas vietā izmantot riteni? Bieži vien atbilde ir – jā. Tu ne tikai ietaupīsi naudu un būsi vēl arī pasportojis, bet gan arī samazināsi mašīnas gāzu emisijas.


Kādēļ izvēlēties riteni?

 1. Ritenis ir videi draudzīgs. Atšķirībā no braukšanas ar mašīnu (mašīna gadā vidēji rada trīs tonnas CO2)  tu nepiesārņo gaisu.  Tāpat tu taupi dabas resursus (naftu), kurus tu būti izšķērdējis, ja būtu braucis ar mašīnu.
 2. Ietaupi naudu. Sākumā liekas, ka nepieciešamas lielas investīcijas, lai iegādātos riteni, bet drīz tu redzēsi, cik daudz var ietaupīt braucot ar riteni. Nav vajadzīgs dārgs ritenis, lai pārvietos pa pilsētu, krāmu tirdziņā vai arī no privātpersonām riteni var nopirkt jau sākot no Ls 30. Braucot ar riteni, ietaupīsi naudu, ko savādāk būtu izdevis par benzīnu (pluss visas pārējās izmaksas, kas saistītas ar mašīnas uzturēšanu) vai sabiedriskā transporta biļetēm. Neaizmirsti arī naudu, kuru tu ietaupīsi, jo tev nebūs vairs nepieciešams apmeklēt dārgu sporta zāli, jo riteņbraukšana ir lielisks fiziskais vingrinājums.
 3. Braucot ar riteni, tu vari izbaudīt dabu, iedziļināties ainavā, elpot svaigu gaisu. Tas ir daudz jautrāk un patīkamāk, nekā koncentrēties uz priekšā braucošās mašīnas aizmuguri, cenšoties sastrēguma laikā.
 4. Tu uzlabosi savu fizisko formu. Latvijā liekais svars ir aptuveni 30% iedzīvotāju. Neesi viens no tiem!


Rīkojies:

 • Ja tev vēl nav savs ritens, ir pēdējais laiks to iegādāties.
 • Pirms sēdies pie mašīnas stūres, pārliecinies vai nav iespējams to pašu attālumu veikt ar velosipēdu.
 • Uzaicini draugus kopīgā izbraucienā ar riteņiem (tu vari pat sarīkot vairāku dienu tūri pa Latviju vai pat uz ārvalstīm, kas būs neaizmirstams piedzīvojums).
 • Brauc ar riteni uz darbu, veikalu, skolu.
 • Izmanto riteni cik bieži vien iespējams!


Atceries:

 • Šķērsojot gājēju pāreju ar velosipēdu - netraucē gājējiem, pārvietojies pa gājēju pārejas malu.
 • Centies nebiedēt gājējus asi bremzējot vai izdarot straujus apdzīšanas manevrus -  tu esi par gājēju ātrāks un tas nav jāpierāda, cieni sevi un citus, tad saņemsi cieņu arī no apkārtējiem.
 • Rādi "pagriezienus", brīdini par sava virziena maiņu laicīgi gan autovadītājus, gan citus riteņbraucējus.
 • Brīdini aizmugurē vai pretimbraucošo riteņbraucēju par stikliem, bedrēm, augstu apmali un citiem šķēršļiem. 
 • Uz apmales (2-3-4cm) brauc tikai perpendikulāri, bet ne ieslīpi.
 • Arī nogriežoties pa labi iebrauktuvē, rādi "pagriezienu" - autovadītājs, kurš tobrīd izbrauc uz galvenā ceļa, novērtēs Tavu laikus parādīto virziena maiņas žestu.
 • Braucot pa ietvi, ir vērts būt piesardzīgam ne tikai no vārtrūmēm, bet arī no autovadītājiem, kas no ielas iebrauc namu pagalmos/iebrauktuvēs.
 • Pirms izdari virziena maiņu un rādi "pagriezienu", vairākkārtīgi paskaties pār kreiso plecu, vai tiešām tieši tu neradīsi bīstamību ceļu satiksmē. Paskaties divreiz!
 • Šķērsojot tramvaja sliedes un pārbraucot dzelzsceļa pārbrauktuvei (it sevišķi slapjos laika apstākļos), esi ļoti uzmanīgs!
 • Braucot sliktos laika apstākļos vai  tumsā un krēslā, neaizmirsti par atstarotājiem:
 • Neaizmirsti par savu drošību un velc ķiveri!

Noderīga informācija riteņbraucējiem:

Velosipēda vadītāja apliecība
Velosipēdista rokasgrāmata
Velosipēdu drošība
Velosipēdistu drošība


Noderīgas saites:

www.veloriga.lv
www.csdd.lv
www.xc.lv
www.velo.lv
www.rotos.lv
www.velozona.ru

Velomaršruti Latvijā:

http://kurtuesi.lv/velo
www.veloriga.lv
www.vidzeme.com

 

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri