Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Dzīve bez slepkavības


Foto: Diāna Granta

 

 

Gatavojot ēdienu vai omulīgi sēžot pie pusdienu galda, mēs neaizdomājamies par to, ka paši savām rokām ik dienu apmaksājam dzīvnieku slepkavošanu. Mēs esam pieraduši pie šī šaušalīgā kulinārijas aspekta, un jau mierīgi uztveram to, ka šķiņķis uz mūsu šķīvja ir nogalināta cūka. Taču būtu ļoti lietderīgi pārskatīt savus uzskatus par gaļas lietošanu uzturā, kaut gan tēma, protams, nav no patīkamajām.

 

Iedomāsimies sekojošu situāciju. Jūsu draugi ķīnieši ir ielūguši jūs ciemos un piedāvā pusdienās kādu eksotisko ēdienu. Jūs to apēdat,  tas jums ļoti garšo, un jūs jautājat, no kā šīs ēdiens ir taisīts. Un jums atbild, ka tas ir taisīts no sliekām, siseņiem un citiem ne visai pievilcīgiem produktiem. Jūs jūtat nelabumu, riebumu, pretīgumu. Taču satriecošā patiesība ir tāda, ka katru dienu jūs ēdat tieši to pašu – dzīvnieku līķus, lai arī zem cita nosaukuma.

 

Mēs šausmināmies par to, ka citās valstīs cilvēki ēd kaķus un suņus. Taču vairākums no mums mierīgi ēd govis un cūkas – tik pat augsti attīstītus dzīvniekus, kā mūsu mājas mīluļi. Vai jūs piekristu izlaist caur gaļas mašīnu jūsu sunīti vai kaķīti? Nē? Tad kādēļ pirkt liellopu malto gaļu, taisīt no tā kotletes? Šī strēmelītēs sagrieztā bezformīgā masa arī kādreiz bija govs ar skaistām, skumjām acīm..

 

Ieejiet gaļas tirgū un paskatieties uz nocirstām cūku galvām. Noplēsta āda, izdurtas acis, sānā zīmogs.. Kā noziedznieks, kura nocirstā galva ir izlikta pilsētas pūļa apskatei. Bet vai dzīvnieki ir mūsu ienaidnieki, kāpēc mēs viņus sodām ar nāvi?

 

Daudziem cilvēkiem garšo asins desa, bērni sajūsminās par hematogenu. Lūk, kā top šie gardumi – dzīvniekam lopkautuvē pārgriež rīkli, un savāc tās asinis, kas sāk tecēt no tās. Patiesība ir viena - nevēlēšanās iedziļināties kotletes rašanās procesā nenozīmē to, ka  šis gaļas gabals, jau sacepts , ir materializējies no gaisa. Jebkura mūsu gaļas maltīte kādreiz ir bijis dzīvs radījums ar savām jūtām, sirdsklauvēm un sāpju slieksni.

 

Mūs sevišķi satricina bērna nogalināšana, tajā pašā laikā mēs mierīgi ēdam jēra un teļa gaļu, un piena sivēni kalpo par rotājumu ikvienās mūsu svinībās. Mēs līksmojam un priecājamies, sekmējot arvien jaunas un jaunas slepkavības.

 

Rūpējoties par savu veselību, kafejnīcā ar vieglu rokas mājienu mēs izvēlamies diētisko truša gaļu. Jā, šis ir tas pats garausainais, pūkainais trusis, kuru neilgi pirms tam nogalināja stieņa sitiens pa galvu, un lai tas ātrāk atasiņotos, ar asu nazi izgrieza acu ābolus un pakarināja ar galvu uz leju.

 

Mums visiem ir zināma valdības cietsirdība attiecībā pret pensionāriem. Ja cilvēks vecuma un veselības dēļ vairs nespēj strādāt, tad viņam tiek piemērota ļoti simboliska pensija, ar kuru nav iespējams ne tikai saņemt pilnvērtīgu veselības aprūpi, bet arī izdzīvot. Taču vecus lauksaimniecības lopus sagaida vēl briesmīgāks liktenis. Kad govju izslaukums samazinās, viņas nogalina, tāpat kā vistas, kad viņas pārstāj dēt olas. Tāds savdabīgs „humānisms” - kamēr esat spējīgi strādāt un ražot – dzīvojiet, novecojāt – neaizņemiet vietu, netērējiet ēdienu, pārtopiet par gaļas gabaliem.

 

Mūsu lielākā kļūda ir tāda, ka mēs esam pieraduši dalīt dzīvnieku slepkavību uz „labo” un „slikto”. Par slikto slepkavību mēs uzskatām kaķu, suņu, reto dzīvnieku nogalināšanu, bet lauksaimniecības lopu slepkavošana ir kļuvusi par pašsaprotamu procesu, ko mūsu prāts viegli ierindo attaisnojamo darbību kategorijā. Nez kāpēc tiek uzskatīts, ka ja dzīvnieks speciāli tiek audzēts gaļai, tad viņam nav tiesību uz dzīvi. Un mums pat neienāk prātā, ka šie dzīvnieki, tieši tāpat kā visi citi, jūt, cieš un vēlas dzīvot.
Lielbritānijas zinātnieki ir aprēķinājuši, ka viens cilvēks, atsakoties no gaļas ēdieniem, izglābj dzīvību 5 govīm, 20 cūkām, 29 aitām, 760 vistām, 46 tītariem, 15 pīlēm, 7 trušiem un pustonnai zivju. Katram no mums ir pa spēkam nepārvērst savu virtuvi par morgu, tādējādi saudzējot ne vien daudzas dzīvības, bet arī savu veselību.

 

 

Pēc www.vitamarg.com materiāliem.
Tulkoja Diāna Granta

 
Komentāri

credisoluprestamos, 22.08.2020:
Vai jums jābūt naudai? Ātri sazinieties ar mums Whatsapp: +33753675481 Sveiki, kundze, Vai jums jābūt gatavam saskarties ar finansiālām grūtībām, lai beidzot izietu no strupceļa, ko rada bankas, vismaz noraidot jūsu failus, lai pieprasītu līdzekļus? Mēs varam. Jūs sniedzat aizdevumus vajadzīgajā apjomā un ar noteikumiem, kas atvieglos jūsu dzīvi un ar ļoti zemām procentu likmēm. Šeit ir jomas, kurās mēs varam jums palīdzēt: * Mājas aizdevums * Aizdevums * Investīciju aizdevums * Auto aizdevums * Parāda konsolidācija * Atpirkšanas kredīts * Personīgais aizdevums Jūs aizliedzat aizliegumus un neatbalstāt bankas, vai drīzāk, ja jums ir projekts un jums ir nepieciešams finansējums, sazinieties ar mums pa e-pastu vai whatsapp, lai iegūtu papildinformāciju: credisoluprestamos@outlook.com Whatsapp: +33753675481

credisoluprestamos, 22.08.2020:
Vai jums jābūt naudai? Ātri sazinieties ar mums Whatsapp: +33753675481 Sveiki, kundze, Vai jums jābūt gatavam saskarties ar finansiālām grūtībām, lai beidzot izietu no strupceļa, ko rada bankas, vismaz noraidot jūsu failus, lai pieprasītu līdzekļus? Mēs varam. Jūs sniedzat aizdevumus vajadzīgajā apjomā un ar noteikumiem, kas atvieglos jūsu dzīvi un ar ļoti zemām procentu likmēm. Šeit ir jomas, kurās mēs varam jums palīdzēt: * Mājas aizdevums * Aizdevums * Investīciju aizdevums * Auto aizdevums * Parāda konsolidācija * Atpirkšanas kredīts * Personīgais aizdevums Jūs aizliedzat aizliegumus un neatbalstāt bankas, vai drīzāk, ja jums ir projekts un jums ir nepieciešams finansējums, sazinieties ar mums pa e-pastu vai whatsapp, lai iegūtu papildinformāciju: credisoluprestamos@outlook.com Whatsapp: +33753675481

ELIZABETH WALTER, 17.03.2020:
KREDĪTU AIZDEVUMI INC. Vai jūs esat izvēlējies, kur saņemt aizdevumus, bankas ir atteikušās un tagad esat satraukts par to, kur saņemt aizdevumu. LENDINGTREE piešķirs jums paredzēto aizdevumu. sazinieties ar mums pa e-pastu lendingtreegroupinc@gmail.com. Aizdevums, lai viegli atmaksātu parādu? Aizdevums tāda biznesa uzsākšanai, kuru vēlaties veikt? Aizdevums izglītības vajadzībām? Aizdevums dzīvokļa iegādei? Aizdevums šīs sapņu automašīnas iegādei? Vairs nemeklējiet, aizdevumu izsniegšana kokiem INC piedāvā aizdevumus Nav slēptu maksājumu no 1 000 līdz 20 000 000 EUR / USD / POUNDS Ar ļoti zemu 3% procentu likmi Mēs esam izveidojuši kreditēšanas un finansiāla palīdzība klientiem visā pasaulē. Mēs cenšamies saglabāt savu izcilības līmeni Mēs piedāvāt mūsu pakalpojumus jebkurā diennakts laikā. Mēs piešķiram aizdevumu tiem, kam nepieciešama finansiāla palīdzība no 1 līdz 20 gadi Mūsu pakalpojumi ietver arī . reāls finansējums . nekustamā īpašuma investors . celtniecības aizdevumi . uzņēmējdarbības uzsākšanas aizdevumi . mājokļa aizdevumi . Patēriņa kredīts, . FHA aizdevumi . personīgie aizdevumi . auto aizdevumi utt. Ja jums nepieciešams aizdevums vai finansiāla palīdzība, sazinieties ar mums pa tālr e-pasts: lendingtreegroupinc@gmail.com e-pasts: lending-tree@outlook.com WhatsApp: +1(213)419-2419 Silta doma

sgthelenm, 31.01.2018:
Hi. it's my pleasure meeting you. My name is Helen Mark I am US military officer. I will like to get acquainted with you. I am romantic and fun to be with. I read your profile and I really wish to indicate my interest to you. I'm looking for genuine and meaningful intimate relationships with love, passion and romance. Please I'll be glad if you send me an email at my private email address (sgthelenmarkm@aol.com) I will send you my pictures and tell you more about myself and my future plans. Lots of love as i hope to hear from you soon. sgthelenmarkm@aol.com Helen Mark Sgt Helen H Mark

Didzis, 24.05.2015:
pff nekas ipass.. cilveks no laika gala bijis galedajs.. kam problemas tas pats vainigs.. dzivoju laukos turu vistas, trusus un bus kazas.. slepkavoju un edu..no big deal

Marika, 21.03.2013:
Cilvēkam nav jaaluudz Dievs pēc palīdzības gruutos brīžos , ja tajā pašaa laikaa vinsh samaksaa, lai radībiņa tiktu nogalināta priekš vienas maltītes , ja vinsh var izvēlēties kaut ko citu, kas netiek nogalināts un spidzinaats... Cilvēkiem nav dvēseles un sirds , kuri to atbalsta...ar otra acīm redzēt ., ar otra sirdi just ...

eliksirs, 30.09.2012:
Cilvēks kļuvis Mantkārīgs-govis, teliņi ,cūkas,truši,nūtrijas utt.viņam vajadzīgas -BIZNESAM-MANTāM,nevis tikai sevis pabarošanai un izdzīvošanai! Arī putni rok sliekas ,ēd vardes,kāpurus un kukaiņus(t.i.gaļu)- bet to dara lai izdzīvotu ,nevis cilveki lai nopirktu sev mašīnu u.tt. Kā visa Indija mierīgi sadzīvo ar savu veģetārismu ?!

Aleksandrs Briedis, 16.06.2012:
Nekādu problēmu! Vēl jāpiemetina,ka blakus šķebīgumam pret mokošos apstākļos turēto (šaurie būri kā cietumu kopkameras), ar varu baroto(zosu aknu ieguvei) vai ar indēm baroto(dzīvsudrabā kodināti graudi) putnu gaļu pastāvīgi varam lasīt par tās patērētāju iedzīvošanos salmonelozē un tamlīdzīgās bakteriālās infekcijās.

Roby, 21.12.2011:
Call me wind because I am absotluely blown away.

Tangie, 20.12.2011:
And to think I was going to talk to someone in pesron about this.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri