Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

EBDG ceļojošā tūre


Foto: publicitātes materiāls

 

 

Eiropas Brīvprātīgā darba gada (EBDG) ietvaros 2011.gada laikā visās 27 Eiropas Savienības valstīs viesojas Eiropas Komisijas organizētā EBDG ceļojošā tūre, kas ir nebijusi iespēja vienkopus uzzināt dažāda veida informāciju par brīvprātīgā darbu. No 2011.gada 28.septembra līdz 2.oktobrim ceļojošā tūre viesosies Latvijā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Uzvaras bulvārī 2/4, Rīgā.Latvija ir pēc kārtas divdesmitā no visām 27 ES dalībvalstīm, kurā norisināsies ceļojošā tūre. Tā jau notikusi kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā, kā arī Portugālē, Ungārijā un daudz kur citur Eiropā.EBDG ceļojošās tūres Latvijas posms notiks piecas dienas un to laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs bez maksas varēs uzzināt interesējošu informāciju par brīvprātīgā darbu, tikties ar brīvprātīgajiem, uzklausot viņu pieredzi, un noskaidrot, kā iesaistīties brīvprātīgā darbā savā valstī, Eiropas Savienības dalībvalstīs un citur pasaulē.


„Uzņemt ceļojošo tūri Latvijā ir lieliska iespēja ne vien popularizēt brīvprātīgo darbu, kas ir unikāls, bet līdz šim vēl Latvijā maz izmantots veids, kā uzlabot savas iemaņas un pilnveidot kompetences, vienlaikus piedaloties demokrātijas stiprināšanā, bet arī prezentēt Latviju citām Eiropas Savienības valstīm. Esmu pārliecināts, ka, sadarbojoties ar Latvijas lielākajām nevalstiskajām organizācijām, ceļojošās tūres Latvijas posms būs viens no veiksmīgākajiem un palīdzēs attīstīt jaunus brīvprātīgā darba virzienus,“ stāsta LR izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

 

EBDG 2011 ceļojošās tūres atklāšana notiks 2011.gada 28. septembrī. Katra EBDG ceļojošās tūres Latvijas posma diena būs veltīta vienai brīvprātīgā darba jomai, kuras ietvaros uz diskusijām, radošām darbnīcām un pieredzes apmaiņu apmeklētājus aicinās piecas nevalstiskās organizācijas: „Eiropas Kustība Latvijā”, „Latvijas Sarkanais Krusts”, „Latvijas Samariešu apvienība”, „Latvijas Bērnu un jauniešu forums” un bērnu un jaunatnes organizāciju apvienība „IMKA Latvija”.28.septembris - „Pilsoniskās līdzdalības diena“, kuras laikā ikviens varēs iepazīties ar informāciju par līdzdalības iespējām, ko nodrošinās biedrība „Eiropas Kustība Latvijā”. Šajā dienā notiks interaktīvā diskusija „Brīvprātīgā darbs un sabiedrības līdzdalība“ un pasākums „Jauniešu kafija ar politiķiem II” - politiķu un jauniešu diskusija „Jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā skolā, pašvaldībā, valstī un Eiropas Savienības līmenī“.29.septembris - „Vides, veselības un sporta diena“, kuras ietvaros biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” rīkos diskusiju „Kas ir brīvprātīgā darbs?“ un pieredzes apmaiņas semināru „Kā organizēt brīvprātīgā darbu?“. Apmeklētāji varēs iepazīties ar brīvprātīgo pieredzes stāstiem par atbalstu dažādām sabiedrības grupām un dalību vides sakopšanā un sporta organizēšanas pasākumos. Visas dienas laikā varēs vērot pirmās palīdzības demonstrējumus, konsultēties par savu veselību „Latvijas Sarkanā Krusta” veselības veicināšanas punktā un piedalīties citās aktivitātēs.30.septembris - „Sociālo jautājumu diena“, kurās laikā biedrība „Latvijas Samariešu apvienība” aicinās iesaistīties informatīvajā diskusijā „Valsts un pašvaldību atbalsts brīvprātīgā darbam” un uzzināt par aktualitātēm brīvprātīgā darba attīstības jomā Latvijā. Savukārt pieredzes apmaiņas seminārā „Kā dažādas paaudzes iesaistīt brīvprātīgā darbā?“ tiks piedāvāta iespēja noskaidrot paaudžu saliedēšanas jautājumus un motivēšanu iesaistīties brīvprātīgā darbā. Apmeklētāji varēs  uzklausīt arī interesantākos pieredzes stāstus. Īpaša uzmanība tiks veltīta pedagoga lomai brīvprātīgā darba veicināšanā, kas noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju.


1.oktobris - „Kultūras un izglītības diena“,  kurā biedrība „Latvijas Bērnu un jauniešu forums” rīkos semināru „Brīvprātīgā darbs kā līdzdalība sabiedrības dzīvē Latvijā un ārpus tās“. Seminārā gan pieredzējuši eksperti, gan daudz sasnieguši jaunieši dalīsies zināšanās par etiķeti, komunikāciju un galda kultūru, lai veicinātu veiksmīgu katra dalībnieka izaugsmi un Latvijas tēla veidošanu, kad tiek veikti brīvprātīgā darba pienākumi. Notiks radošā darbnīca bērniem „Mana sapņu profesija”, visas dienas garumā būs bērnu un jauniešu priekšnesumi no Valmieras, Ventspils un Rīgas, darbosies mazuļu un bērnu stūrītis, varēs iesaistīties plakātu un video „Mana nākotnes pilsēta“ veidošana kopā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru.2.oktobris - „Paaudžu diena“, kurā bērnu un jaunatnes organizāciju apvienība „IMKA Latvija” aicinās uz diskusiju „Jauniešu un senioru sadarbība - paaudžu labā prakse” par paaudžu sadarbību saliedētas sabiedrības veidošanā. Noslēdzot EBDG 2011 ceļojošo tūri, notiks „Paaudžu sadziedāšanās”, ar kuru noslēgsies tūres laikā apkopotā „Eiropas Brīvprātīgā darba dziesmu krājuma“ projekts un notiks kopīga dziesmu izdziedāšana.Latviešiem darbs vienmēr bijis cieši saistīts ar dziesmu, tādēļ EBDG 2011 ceļojošās tūres Latvijas posmā tiks veidots īpašs „Eiropas Brīvprātīgā darba dziesmu krājums“. Tūres laikā ikviens apmeklētājs aicināts iesniegt sev tīkamākās gan latviešu, gan cittautu dziesmas par darba tematiku. Iesniegtās dziesmas tiks kopīgi izdziedātas tūres noslēguma pasākumā.Ceļojošās tūres laikā būs iespēja apmeklēt Latvijas vadošo nevalstisko un starptautisko organizāciju informatīvos stendus un noskaidrot par brīvprātīgā darbu Latvijā, Eiropā un pasaulē, tikties ar brīvprātīgajiem un uzzināt viņu pieredzi, iepazīties ar interneta resursiem par brīvprātīgā darba un līdzdalības iespējām un uzzināt par Iespēju karti, kā arī piedalīties citās aktivitātēs. Ieeja EBDG 2011 ceļojošajā tūrē ir  bez maksas.Uz EBDG 2011 ceļojoši tūri īpaši aicinātas Latvijas skolas, biedrības un citas interešu grupas. Lai pieteiktu ekskursiju vai grupu apmeklējumu, lūgums sazināties, rakstot uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lvŠī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu līdz 2011.gada 19.septembrim.

 

Vairāk informācijas: http://ebdg2011.izm.gov.lv/index.php/celojosa-ture.html

Komentāri

Keydren, 09.11.2011:
IJWTS wow! Why can't I think of tignhs like that?

pqccxobmv, 08.11.2011:
Rnv8jc , [url=http://cjkieuiqukce.com/]cjkieuiqukce[/url], [link=http://egujyqsdtlhr.com/]egujyqsdtlhr[/link], http://rtxgtuinqgeb.com/

lcgsagmk, 08.11.2011:
aoL4J1 pviojbrncfvz

Aslan, 07.11.2011:
This info is the cat's pamajas!

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri