Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Filmas iedvesmai


Foto: no filmas "Happy go lucky"Dažreiz esam vīlušies sevī, dažreiz citos, citreiz vienkārši ārā līst lietus un drūmi mākoņi aizsedz sauli, nomācošs ir kļuvis ne tikai skats aiz loga, bet arī mūsu garastāvoklis.  Ir vajadzīga tikai neliela iedvesmas dzirksts, lai atkal saņemtos un ieraudzītu pasaules skaistumu, lai vēlētos „gāzt kalnus” un īstenot sapņus.  Un bieži tieši kino ir tas, kas mums sniedz šo iedvesmu.


Dažas filmas, pēc kuru noskatīšanās, iedvesma ir garantēta:

 

Lieliska filma, kas iedvesmo ne tikai Ziemassvētkos. Filma, kas iedvesmo dzīvot. Filmas pamatā ir stāsts par kādu vīru, kurš visu savu dzīvi ir centies palīdzēt savas pilsētas iedzīvotājiem  un cīnījies par taisnību. Brīdī, kad viņa dzīve sniedz viņam smagus pārbaudījumus, viņam liekas, ka vienīgā izeja ir pašnāvība. Taču palīgā viņam tiek sūtīts eņģelis, kurš parāda, kādēļ ir vērts dzīvot.

 

Biogrāfiska drāma par Indijas nacionālās atbrīvošanas kustības iedvesmotāju Mahatmas Gandiju (izcili atveido Ben Kingsley). Patiess stāsts par neticamu personību. Viņa izveidotā nevardarbīgās pretošanās koncepcija ne tikai izrādījās efektīga cīņā pret koloniālo varu, bet ietekmēja visas pasaules ideoloģiju.

Skolotājs palīdz saviem skolniekiem atvērt sirdis un prātu, lai iemīlētu ne tikai literatūru, bet arī dzīvi. Sauklis „Carpe Diem” („Satver dienu”) kļūst par viņa skolnieku jauno dzīves moto.

 

Filmas galvenais varonis, kuru atveido Tim Robbins nokļūst cietumā par noziegumu, kuru viņš nav pastrādājis. Kaut arī lielākā daļa filmas darbības risinās cietumā, filma nav par vardarbību, bet gan par cerību.

 

Vācu režisora Thoma Jahn filma par diviem nedziedināmi slimiem vīriešiem Rūdiju un Mārtinu, kuri satiekas slimnīcā. Viņiem atlicis dzīvot tikai īsu brīdi, kurš ir jāizmanto. Kad Mārtins izdzird, ka Rūdijs nekad nav redzējis jūru, viņu aizraujošais ceļojums sākas.

2007. gadā ir iznākusi līdzīga filma The Bucket list, kur slimnīcā satiekas Džeka Nikolsona un Morgana Frīmana atveidotie personāži. Kaut arī filmas notikumi nepārsteidz, tā nenoliedzami iedvesmo pilnasinīgāk izmantot katru dzīves brīdi.

 

Vils Hantings ir matemātikas ģēnijs, kurš strādā par apkopēju vienā no presižākajām koledžām. Viņa neparasto talantu nejauši atklāj matemātikas profesors, kurš cenšas Vilam parādīt, ka viņš ir kas vairāk, nekā viņam pašam liekas.

 

Aizkustinoša un iedvesmojoša filma par zēnu Billiju Eliotu, kurš par spīti apkārtējo izsmieklam un aizspriedumiem piepilda savu sapni un kļūst par baleta dejotāju.

 

Burvīga filma par meiteni Amēliju, kura dzīvo pašas radīto sapņu pasaulē. Taču notiek kas tāds, kas liek viņai saprast, ka savs liktenis jāveido pašai. Meitene nolemj radīt laimi pašas rokām. Viltīgiem paņēmieniem viņa sāk pārveidot pasauli tā, lai visi labie cilvēki varētu īstenot savus mērķus un būtu laimīgi.

 

Filmas galvenā varone ir Popija. Bezrūpīga trīsdesmitgadniece ar vienmēr pozitīvu un gaišu skatu uz dzīvi. Popija  lieki neuztraucas par sīkumiem un spēj saskatīt pozitīvo pat situācijās, kuras citiem liktos negatīvas.  Filma iedvesmo ne tikai kļūt pozitīvākiem, bet arī vieglāk uztvert ikdienas ķibeles.

 

Mierīga, bet iedvesmojoša filma par profesoru, kurš sen vairs nedzīvo, bet gan eksistē. Negaidīti notikumi viņu satuvina ar cilvēkiem, kuri pamazām viņu atgriež dzīvē.

 

Filmā Džima Kerija atveidotais varonis dzīvo nožēlojamu un izolētu dzīvi līdz brīdim, kad pieņem lēmumu visās situācijās un visiem teikt „jā”.  Šis lēmums pilnībā izmaina viņa dzīvi, ļaujot iepazīt jaunus cilvēkus un iesaistīties viss dažādākās aktivitātēs, kas paver viņam pavisam jaunu pasauli.

 

  • Up (2009)

Animācijas filma, kura pārsteidz ar savu patiesumu un sirsnību. Pēc sievas nāves skumju pārņemtais vīrs dodas neaizmirstamā piedzīvojumā uz vēl neatklātām zemēm, lai realizētu savu jaunības sapni.

Filma balstīta uz diviem patiesiem notikumiem.  Ņujorkiete Julie Powell(Amy Adams), kas neveiksmīgi mēģinājusi rakstnieces karjeru, uzstāda sev uzdevumu – gada laikā pagatavot visas 524 receptes, kas publicētas Čaildas (Meryl Streep) pavārgrāmatā. Savus panākumus un kļūmes viņa atspoguļo interneta blogā. Divi iedvesmojoši stāti par to, kā garlaicīgu ikdienu pārvērst piedzīvojumā, kā rezultātā galvenās varones ne tikai iemācās gatavot, bet pārvērš visu savu dzīvi.

Grafiti mākslinieka Banksy dokumentālā filma par kādu ekscentrisku veikaliņa īpašnieku, kura dzīve izmainās brīdī, kad viņš  sāk veidot filmu par ielu māksliniekiem. Vai tā tiešām ir dokumentāla filma, par to var strīdēties, bet viens ir skaidrs, ka pēc filmas noskatīšanās, diskusijas par to, kas tad īsti ir māksla, ir neizbēgamas. Un nav izslēgts, ka kādam sagribēsies ne tikai diskutēt, bet arī pašam rokā ņemt krāsu baloniņu. Iedvesmojoša filma par to, ka viss ir iespējams.

 

Komentāri

veel, 03.01.2012:
zalaa juudze

yhynqoqzmvi, 04.09.2011:
TVspiA dfvjxzfdoyzs, [url=http://ohuztkciglnk.com/]ohuztkciglnk[/url], [link=http://dfjhiimhszzs.com/]dfjhiimhszzs[/link], http://slahgxfkwfml.com/

Līga, 15.02.2011:
un vēl dikti smukas ir Where the wild things are un happythankyoumoreplease

A, 15.02.2011:
Big Fish - krāšņa un sirsnīga. Skatījos gan labi pasen, bet atceros, ka izejot no kino, jutos kā 10 cm virs zemes :)

Inga, 11.03.2010:
Lielisks filmu tops... dažas no tām esmu redzējusi, tiešām lieliskas... :) Paldies!

Ivita ar mīlestību, 04.01.2010:
noteikti noskatīšos The bucket list un The visitor ! jau filmu treileri mani aizskustināja- asaras acīs sariesās, jo cik sirsnīgas un patiesas liekas šīs filmas! Tieši tādas man patīk un iedvesmo ! :) Iesaku pārējiem noskatīties- SEVEN POUNDS ar wilu smitu galv.lomā- filma, kura mani aizkustinājusi visvairāk! Liek padomāt par dzīves vērtību. kā arī Life as a house- par kādu izjukušu ģimeni, kura atkal saiet, kopā, lai uzceltu māju okeāna krastā- tēva sapni! filmā tēvs slims ar vēzi. ( patika dabas skati un notikumi, kādi risinās!) īsta ģimenes filma, kurā kopīgi paraudāt ! :)

Anna, 04.11.2009:
Burvīga Ziemassvētku filma vēl ir Love Actualy, arī katru gadu skatos - gan aktieri, gan mūzika vienreizēja.

Ilze, 04.11.2009:
Jā, It's a wonderful life ir pati labākā ziemassvētku filma! labākas nav! jau sen, katru gadu, divas reizes es to noskatos! vitāli nepieciešama tā man ir :)

Ilze, 04.11.2009:
Fantastiskas filmas, pāris neesmu redzējusi, noteikti noskatīšos! :)

Inga, 04.11.2009:
Jau drīz Ziemassvētki, atkal droši noskatīšos filmu Its a wonderful life..Burvīga filma, garastāvoklis uzreiz uzlabojas.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri