Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Grāmatas - aizmirsta vērtība!


Foto: flickr.com

 

Nekad nenovērtē grāmatu ietekmi uz cilvēku prātu par zemu. Lasīšana mūsdienās pārāk bieži tiek aizmirsta, aizvien mazāk cilvēku lasa grāmatas. Bieži lasīšana aprobežojas tikai ar TV programmas un jaunāko ziņu lasīšanu interneta portālos, bet tieši grāmatu lasīšana veicina bērnu attīstību, paplašina redzes loku, aizksutina un iedvesmo. Pastāv lielāka iespēja, ka bērni, kuri jau bērnībā sākuši lasīt literatūru, biežāk apmeklēs mākslas muzejus, kultūras pasākumus, pieteiksies brīvprātīgajā darbā vai dažādās sporta aktivitātēs. Diemžēl aizvien vairāk bērnu priekšroku dod datorspēlēm un citām izklaidēm, nevis lasīšanai.

 

Rīkojies:

  • Esi piemērs! Lasi grāmatas! Iesaisties diskusijās ar bērniem par grāmatām. Nekad nespied bērnus lasīt ar varu. Lasīšanai būtu jābūt dabiskai un jautrai.
  • Izveido savu bibliotēku! Ja tu dzīvo kopmītnēs vai tev ir labas attiecības ar kaimiņiem, izveido bibliotēku, piemēram, novietojot kasti ar grāmatām veļas telpā vai citā koplietošanas telpā. Uzraksti aprakstu par grāmatu lietošanu (piemēram, pirms grāmatas paņemšanas vietā jāatstāj cita grāmata, lai kaste vienmēr būtu pilna).
  • Iedod grūtībās nonākušam draugam iedvesmojošu grāmatu!
  • "Izlaid grāmatu brīvībā" ar mājas lapas www.BookCrossing.com palīdzību. Izvēlies grāmatu, kura varētu iedvesmot citus, piereģistrē to šajā mājas lapā, lai varētu tālāk izsekot savas grāmatas ceļojumam, un "palaid to brīvībā". Iepriekš gan marķē grāmatu, lai visiem uzreiz būtu skaidrs, ka tā nav parasta grāmata. Atstāj to vietā, kur to kāds cits varētu atrast, kurš to izlasīs un  pēc tam cerams atstās citā vietā nākošajam lasītājam. Tas ir tik aizraujoši sekot savas grāmatas piedzīvojumiem! Varbūt tieši tava grāmata kādam palīdzēs grūtā brīdī, iepriecinās vai iedvesmos.
  • Ziedo grāmatas bibliotēkai!
  • Atstāj grāmatu publiskā vietā ar novēlējumu nākamajam lasītājam!
  • Tā vietā, lai dotos uz kino, aizej uz parku, paņemot līdzi labu grāmatu!
  • Radi bērnam interesi par grāmatām - lasi priekšā grāmatas! Lasi pats grāmatas, lai bērni redz tavu entuziasmu un sajūsmu par grāmatām, un arī viņos modīsies vēlme lasīt.
  • Dāvini draugiem, bērniem un pusaudžiem grāmatas!
  • Sastādi bērniem grāmatu sarakstu, kuras atbilst viņu interesēm un kuras viņi labrāt lasītu. Bērni bieži skolā tiek spiesti lasīt obligāto literatūru, tādēļ droši kādam no viņiem būs pārsteigums, ka grāmatas var būt arī par tēmām, par kurām viņi patiešām interesējas.

 

 

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri