Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Gribasspēks un nodoms


Foto: Tonijs Samara

 

 

Vairākumam ļaužu gribasspēks ir galvenais dzinulis.  Parasti mēs izšķiramies par kādu rīcību, jo
mūsu griba, ego mudina rīkoties saskaņā ar  noteiktu loģiku: “Es gribu šo,” “Es gribu to,” “Kad man  būs tas..., es būšu laimīgs; manām ciešanām pienāks gals.” Tomēr mūsu griba rāda pasauli pavisam citādā gaismā, nekā tā izskatās patiesībā. “Es gribu” sindroms var kļūt par sākumu apburtam skaudības, dusmu un posta lokam, radot baiļu, šaubu un neomulības atmosfēru un attālinot mūs arvien tālāk no  īstenās Patības, kas ir saistīta ar Prieku, Mīlestību un Gaismu. Šādā pasaulē mēs raugāmies uz visu no ļoti individuālas perspektīvas, kas tur ķermeni, elpošanu un prātu nemitīgā spriedzē. Mēs neapzināmies, kas slēpjas aiz šiem “es gribu”. Kaujoties ar tādām domām kā “ja nestrādāšu, es nespēšu nomaksāt īri” vai “ja nepaveikšu pietiekami daudz, nesaņemšu atlīdzību”, mēs aizmirstam, ka “es” ir tikai ilūzija, un šis apburtais loks nekad nespēs dāvāt mums apmierinājumu.

 

Emocionālās un garīgās bailes, kas iesakņojušās ķermenī un prātā, var šķist īstākas par īstu, bet tās ir tikai ilūzija – daļa no iedomātā “es”. Tas ir raksturīgs bailēm no vecuma, vientulības vai nāves. Tas ne tikai rosina neomulīgu atšķirtības izjūtu, bet arī lielā mērā veicina fiziskas un garīgas slimības, novājēšanu vai aptaukošanos, astmu vai bronhītu, redzes traucējumus utt .

 

Pretēji gribasspēkam, kas vienmēr iesaista ego, nodoms rodas sirdī, un to virza mūsu iekšējā Būtība. Tas tikai pauž tīro mīlestību, ko jūtam pret visu šajā pasaulē, pret visiem cilvēkiem. Galvenais atbalsta punkts nav vis pagātne vai nākotne, bet gan dziļā dzīves pilnības izjūta. Kad vairs nav nekā, ko ego varētu pieprasīt, stresa situācijai pienāk gals. Tīrs nodoms atbrīvo prātu, ķermeni un elpu. Jo vairāk tas palīdz mums atslābt, jo spēcīgāk mēs izjūtam tīru prieku un laimi, kas ir visa Dzīvā daļa un ko nevajadzētu meklēt kaut kur ārpusē. Vačumas kopienās tīra nodoma vadīta dzīve ir dzīvesveids, kas pārņemts no Dabas ritmiem.

 

Vadot dziedināšanas ceremonijas, šamaņi atrodas skaidras Mīlestības, Prieka un Laimes telpā
un tādējādi apliecina sava nodoma tīrību. Tā viņi sniedz dāvanas un ziedojumus Mātei Zemei un visām dzīvības formām, apliecinot cieņu un saikni ar visu, kas ir viņiem apkārt. Ziedojums nav jāuztver kā lūgums, bet vairāk kā sava nodoma izteikšana. Piesaistot savu Būtību dinamiskajai tagadnei, iespējams izbēgt no ego uzspiestās realitātes un nostiprināt dzīves apzināšanās izjūtu tā vietā, lai slīgtu skumjās par visu, kas ar mums notiek. Mēs piedalāmies dzīvē kā Visuma daļa, nevis tikai eksistējam vēlmju zonā.

 

 

 

Izrakstīts no Tonijs Samara ‘Šamaņa gudrība’ ‘Šamaņa gudrībā’ Tonijs Samara apraksta savu ceļu, kas lika viņam atklāt Vačumas šamanisma tradīcijas. Šamaņa pasaule ir harmoniska un saskaņota un ir balstīta uz dabas iedibinātajiem likumiem materiālajās un enerģētiskajās dimensijās. Tonijs Samara dzimis 1965. gadā ar atšķirīgu kultūras fonu, ir ticis izvēlēts, lai pateiktu mums par šo pasauli un tās iespējām uz dziļu dziedināšanu. www.tonysamara.org

 

 

Atsūti mums savu stāstu uz info@esilabs.lv un iedvesmo citus dzīvot saskaņā ar sevi!


 

Komentāri

Cayle, 21.12.2011:
That's an ignneious way of thinking about it.

Artrell, 19.12.2011:
I can't believe I've been going for years withuot knowing that.

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri