Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Iedvesmojoši padomi


Foto: Moriza, Flickr.com"The proper function of man is to live - not to exist.” — Jack London

Pārāk bieži mēs skrienam cauri dzīvei gluži vai autopilotā, dodoties caur notikumiem, kur viena diena ir gluži kā iepriekšējā. Tas nav nekas traks un nosodāms, tas pat rada zināmu komfortu, kamēr neuzrodas atskārsme, ka nav izdarīts nekas tāds, kas paliktu atmiņā vai ko būtu vērts atcerēties, bet ir pagājuši mēneši un varbūt pat gadi. Tas nav nekas traks, līdz nav sasniegtas vecumdienas, un ir jāatskatās uz dzīvi ar nožēlu. Tas nav nekas traks, līdz bērni jau ir izauguši, bet rodas atskārsme, ka viņu bērnība ir nokavēta. Tas ir traki, ja patiesi ir vēlme dzīvot un izdzīvot savu dzīvi, piedzīvot katru dienu kā jaunu notikumu, izbaudīt katru mirkli kā īpašu un neatkārtojamu. Tādēļ ir jāatrod veidi, kā izlauzties brīvībā no šī neredzamā ieslodzījuma un sākt baudīt dzīvi. 

Šīs ir tikai dažas idejas, kā piepildīt dzīvi, un nav šaubu, ka par lielāko daļu no tām tu būsi iedomājies pats, bet cerams, ka tās kalpos kā noderīgi atgādinājumi:

 • Mīli. Iespējams, pats svarīgākais dzīvē. Iemīlies, ja vēl neesi atradis, kuru mīlēt. Ja esi iemīlējies, iemīlies savā otrā pusītē atkal un atkal. Mīli savus ģimenes locekļus, draugus, ikvienu, kurš ir pelnījis mīlestību – piepildi savu sirdi ar mīlestību un dalies ar to.
 • Sniedzies pie dabas. Ilgstoši neuzturies iekštelpās. Ej laukā, kad līst. Pastaigājies gar pludmali. Dodies pārgājienā pa mežu. Peldies ezerā. Gozējies saulītē. Staigā basām kājām pa rīta rasas apmirdzētu zāli. Vēro dabu, baudi tās skaistumu, ieelpo dziļi svaigo gaisu.
 • Izbaudi ēdienu. Nevis vienkārši ēd ikdienas pārtikas devu, bet izbaudi to. Izbaudi katru kumosu. Jo tu mazāk lietosi saldumus, jo vairāk baudas sniegs katra reize, kad baudīsi našķus.  Baudi ēdienu lēnām un izjusti.
 • Izveido ik rīta rituālu. Celies agri un izbaudi rītu bez steigas. Saki sev skaļā balsī, ka neizniekosi šo dienu, kas ir sniegta kā īpaša dāvana. Noskaņojies uz līdzjūtību un sirsnību pret saviem ģimenes locekļiem, darba kolēģiem un izdzīvo katru mirkli līdz pilnībai. Vingro, izstaipi muskuļus vai meditē... Ir tik daudz lietu, ko darīt savā ikrīta rituālā. Izbaudi rīta kafiju vai tēju un centies atradināties no mošanās pēdējā brīdi, lai paspētu tik vien kā saģērbties un skrietu uz darbu.
 • Izmanto izdevības. Mēs bieži dzīvojam pārlieku piesardzīgi,  uztraucoties par to, kas varētu notikt, vai par to, ko kāds varētu padomāt. Esi drosmīgs un riskē!  Piemēram, ja vienmēr esi to vēlējies,  pamet darbu un sāc veidot savu biznesu, vai uzrunā cilvēku, kas tev patīk, bet kuru uzrunāt līdz šim neesi spējis saņemties. Atceries, ka patiesībā rīkojoties var vairāk iegūt, nekā zaudēt. Aktīvajiem un drosmīgajiem pieder pasaule.
 • Radi sevī sajūsmu. Mēģini atrast dzīvē to, kas tevi sajūsmina. Priecājies par sīkumiem! Smejies!   Smiekli atbrīvo no negatīvām emocijām. Tie liks ne tikai tev justies labāk, bet arī pārējiem, jo smiekli taču ir lipīgi.
 • Atrodi savu aizraušanos. Cik laimīgi ir cilvēki, kuri nodarbojas ar to, kas viņiem pašiem patīk. Dzīvo arī tu, darot lietas, kuras tevi iedvesmo un kuras tev patīk darīt. Rūpīgi padomā, varbūt kāds no taviem hobijiem var kļūt par tavu profesiju un izvērsties par karjeru visneiedomājamākajā veidā. Piemēram, ja tev patīk sports, sāc aktīvi sportot vai varbūt rakstīt par sportu, ja tev patīk rokdarbi, izgatavo rotas, ja esi aizrautīgs dārznieks, sāc audzēt puķes, aizraujies ar slēpošanu, pamēģini atvērt slēpošanas skolu...   Atrod, kas tev patīk un kā ar to var nopelnīt, lai varētu turpmāk baudīt arī katru darba dienu.
 • Izslēdz televizoru un datoru. Cik daudz laika mēs bezjēdzīgi pavadām pie televizora vai internetā sērfojot? Cik daudz laika mums ir atvēlēts šajā pasaulē? Veic aptuvenu aprēķinu un tad izslēdz televizoru. Ieslēdz to tikai reizēs, kad rāda tavu iemīļoto pārraidi. Tu iegūsi tik daudz brīva laika, ka varēsi pats sākt nodarboties ar daudzām, aizraujošām lietām reālajā pasaulē, kuras līdz šim biji vērojis tikai televizora ekrānā. 
 • Ceļo. Protams, tu vēlies kādreiz ceļot – kad būs daudz brīva laika un liekas naudas. Bet vai tu esi drošs, ka tas tik drīz notiks? Vienmēr jau atrodas kādas steidzamākas vajadzības. Izvirzi ceļošanu par vienu no savām prioritātēm! Meklē un atrod veidu, kā doties ceļojumos, cik bieži vien iespējams.  Stopo, aizņemies riteni vai ej ar kājām, ja finanses ir ierobežotas. Jebkurš ceļojums paplašina redzesloku, palīdz tev palūkoties uz savu dzīvi no malas, pilda tevi ar enerģiju un palīdz rast jaunas idejas un iedvesmu. Ceļojuma laikā mēs izraujamies no rutīnas un iegūstam to burvīgo sajūtu, ko sauc par dzīvesprieku.
 • Atklāj no jauna, kas tev ir svarīgs. Velti nedaudz laiku un sastādi sarakstu, kurā tu apkopo visu, kas tev ir svarīgs un ko tu vēlētos izdarīt savā dzīvē. Kad saraksts ir gatavs, atlasi 3-4 punktus, kuri tev šķiet vissvarīgākie. Tie ir tavi dzīves mērķi, kuriem jāatvēl laiks un enerģija. Cilvēki bieži ikdienas steigā un sīkumos pazaudē svarīgāko. Tādēļ nepieciešams ik pa laikam atgādināt sev, kas tad dzīvē patiešām ir nozīmīgs.
 • Sporto. Piecelies no dīvāna un dodies pastaigā. Sāc skriet. Peldi. Brauc ar riteni. Dodies pārgājienā. Lai arī ko tu darītu, kļūsti aktīvs un tu jutīsies daudz apmierinātāks gan ar sevi, gan ar dzīvi kopumā.
 • Esi pozitīvs. Iemācies atpazīt savas negatīvās emocijas. Tās ir iekšējas šaubas, citu kritika, pārmetumi, iemesli, kādēļ Tev neizdodas kaut ko realizēt. Kad Tevi nomāc šādas domas, apstājies, koncentrējies un centies tās aizstāt ar pozitīvām domām.  
 • Skūpsties lietū. Ķer mirkli un esi romantisks. Ja ārā līst, paņem savu mīļoto aiz rokas un sniedz kaislīgu skūpstu visneiedomājamākajā brīdī. Esi neordinārs un pārsteidzošs. Rīkojies tā ne tikai attiecību sākumā, bet saglabā šādu romantiķa dabu arī pēc desmit laulībā pavadītiem gadiem.
 • Stājies pretī savām bailēm. Lai arī kas būtu tas, kas tev sagādā vislielākās bailes, stājies tam pretī. Izdari katru nedēļu vismaz vienu lietu, kas tevi biedē. Tikai stājoties pretī savām bailēm, mēs varam tās pieveikt.

 

Komentāri

Old man, 13.04.2011:
Kāpēc man nav uzticība šādiem patiesi labiem padomiem?

Sančo, 04.11.2009:
LABĀKĀ mājas lapa pasaulē :)

:), 17.10.2009:
Ļoti iedvesmojoši un noderīgi! Paldies! :)

Sienāzis, 16.09.2009:
Sirsnīgs paldies!

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri