Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Ierosini donoru dienu!


Foto: no VADC arhīva

Ierosini donoru dienu savā uzņēmumā un motivē savus kolēģus iesaistīties asins donoru kustībā. Tā tu pats varēsi nodot asinis neizejot no biroja, kā arī būsi iedrošinājis savus darba kolēģus izdarīt ko labu. Neaizmirsti, ka kopīgas aktivitātes vieno!  Asins nodošana dos tev un taviem kolēģiem morālu gandarījumu, ka jūs esat palīdzējuši glābt cilvēku dzīvības.


Rīkojies:

 • Lai VADC veiktu izbraukumu uz tavu uzņēmumu, vēlams, lai potenciālo donoru skaits pārsniegtu 30. Atceries, ka ne visi cilvēki var nodot asinis. Nodot asinis var, ja: 
  • Esi vesels;
  • 18-65 gadu jauns;
  • Svars ne mazākam kā 50 kg.

Pirms asins nodošanas speciālisti iesaka lietot veselīgu uzturu, kā arī daudz šķidruma. Asins nodošanas dienā un dienu pirms nav atļauts ēst treknus ēdienus, lietot alkoholu. Pirms procedūras - nesmēķēt. Būtisks priekšnosacījums: neēdis cilvēks nedrīkst nodot asinis, tādēļ dienā, kad iecerēts ziedot asinis, noteikti brokastīs jāietur vismaz viegla maltīte.

 • Ja tavā uzņēmumā ir mazāk par 30 darbiniekiem, aicini savus sadarbības partnerus vai kaimiņos esošos uzņēmumus piedalīties. Tā būs lieliska iespēja ar viņiem iepazīties.
 • Kad esi apzinājis iespējamos asins donorus, sazinies ar VADC. VADC regulāri rīko izbraukumus uz dažādiem uzņēmumiem un iestādēm, VADC izbraukumu organizatore - Sarmīte Midega, tel.67471474; mob.tel. 29475216.

Cerams, ka tā kļūs par tava uzņēmuma tradīciju (varbūt donoru dienas tavs uzņēmums rīkos pat vairākas dienas gadā!), un tu būsi tas, kurš būs aizsācis šo lielisko tradīciju. Esi aktīvs un varbūt tavs uzņēmums saņems Varoņu balvu, kuru pasniedz uzņēmumiem, kuri visaktīvāk iesaistījušies donoru kustībā, organizējot donoru dienas savos uzņēmumos, kā arī par sniegto atbalstu donoru kustībai. Tad gandarījums būs vēl lielāks, un arī priekšnieks būs priecīgs par bezmaksas publicitāti.

Ja tu esi vēl students, organizē donoru dienu iestādē, kurā mācies. Atceries, ka asinis nodot var jau no 18 gadiem! Studenti ir visatsaucīgākie donori, kas visbiežāk tic, ka viņi pasauli var padarīt labāku, un to arī dara.

Uzziņai:

 • Bezmaksas tālrunis donoriem - 8000 0003. Kontaktpersonas (VADC izbraukumu organizatore) tālrunis - 67471474. Plašāka informācija: www.vadc.gov.lv.
 • Vienā asiņu nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.
 • Vesels cilvēks var ziedot asinis četras, piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asiņu nodošanas reizēm.
 • Asiņu nodošana ir pilnīgi droša, un donors ir pasargāts no inficēšanās ar infekciju slimībām, jo tiek izmantoti sterili vienreizējās lietošanas instrumenti un materiāli.

 

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri