Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Izvēlies papīra vai auduma maisiņus!


Foto: Flickr.com

Plastmasas maisiņi ir kļuvuši par mūsu ikdienas sastāvdaļu. Mēs tos turpinām neapdomīgi lietot, aizmirstot par apkārtējo vidi. Veikalos katru produktu liekam mazākā maisiņā, tad visus iepirkumus lielākos maisiņos, kurus mājās bez ilgas domāšanas izmetam miskastē, Kas viegli nāk, viegli iet. Tā vietā izvēlies papīra vai auduma maisiņus!


Kādēļ atsacīties no plastmasas maisiņu lietošanas?

 • Pēdējos gados palielinājies plastmasas iepakojuma daudzums, tādējādi pieaug arī atkritumu apjoms.
 • Plastmasa atšķirībā no papīra dabā sadalās ļoti ilgi, plastmasas maisiņi gaismas un ūdens ietekmē sadalās 10 līdz 20 gados, bet lielākā daļa plastmasu dabiskajā vidē nesadalās un nepārveidojas, bet piesārņo dabu. Brīdī, kad plastmasas maisiņi sadalās (tas var būt pat pēc 1000 gadiem), kaitīgās vielas, no kuriem tie ražoti, izdalās zemē un ūdenī.
 • Plastmasas maisiņi tiek ražoti no naftas produktiem, kas ir dabā neatjaunojams resurss, nemaz nerunājot par to, ka to ražošana rada piesārņojumu un siltumnīcas gāžu emisijas visā pasaulē.
 • Plastmasas maisiņi daudzviet rada aizsprostojumus upes gultnēs, radot pat plūdus, mainot upes dabisko stāvokli.
 • Tie rada draudus mājdzīvniekiem, putniem un savvaļas dzīvniekiem (ir gadījumi, kad maisiņa rokturi apvijas ap kāda dzīvnieka kaklu un tas nosmok, dzīvnieki var netīšām toS apēst).
 • Pēc izlietošanas,  plastmasu dedzinot, izdalās indīgas vielas, kas nonāk augsnē, kurā mēs audzējam pārtiku, ko ēdam un gaisā, kuru elpojam.

 
Atsakies no plastmasas maisiņiem!

Plastmasas maisiņu vietā uz veikalu līdzi ņem auduma maisiņu. Tā tu nepiesārņosi vidi un rādīsi paraugu citiem. Veikala īpašnieki piedāvā plastmasas maisiņus, jo viņu konkurenti to dara, kuri savukārt to dara, jo pircēji vēlas saņemt šo ērto pakalpojumu, kas īstenībā vien tāds „lāča pakalpojums” vien ir. Atsakies no maisiņa, un varbūt jau drīz veikala īpašnieki to vairs bez maksas nepiedāvās, jo cilvēki būs sapratuši, cik plastmasas maisiņi var būt kaitīgi videi.

Rīkojies zaļi:

 • Sākumā apskati maisiņu uzkrājumus mājās. Izmanto tos, piemēram:
  • Iepērkoties
  • Kārtojot māju, iepako retāk lietojamās mantas
  • Kad tie vairs nav lietojami, izmet plastmasai paredzētā atkritumu tvertnē, lai tos varētu pārstrādāt atkārtoti.
 • Aizvien vairāk veikalu piedāvā iegādāties videi draudzīgos papīra vai auduma maisiņi. Izmanto šo piedāvājumu! Auduma maisiņus varēsi izmantot atkārtoti, bet papīra maisiņus vari pēc tam izmantot:
  • Kā ietinamo papīru;
  • Kā vākus skolas grāmatām;
  • Veidojot kopā ar bērniem aplikācijas u.tml.
 • Pēc iepirkšanās, atliec auduma vai papīra maisiņu atpakaļ mašīnā vai somā, lai nākošreiz tas būtu pie rokas!


Izmēģini šos padomus jau nākošajā reizē, ejot uz veikalu, un tu redzēsi, ka daudz patīkamāk ir pateikt: „Nē, paldies, man maisiņu nevajag!”.

Komentāri

Guichard, 22.08.2018:
Jusu projektu finansejums lidz 500.000.000 € guichardmarc739@gmail.com sanemt kreditu ar parliecibu.

Artūrs, 17.07.2012:
Manuprāt, sakarīgs papīra maisiņu piedāvājums ir www.ieliecmaisa.lv

Avosjka, 22.12.2011:
Iesāku izmantot stilīgas videi draudzīgas somas, kuras ir paredzētas ikdienas lietošanai. www.avosjka.lv

subxgdt, 04.09.2011:
Vy4lLV duktswbmaldl, [url=http://zbgqajljqsfl.com/]zbgqajljqsfl[/url], [link=http://wmecunqsdpjn.com/]wmecunqsdpjn[/link], http://sznidbbdaazn.com/

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri