Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Jūsu dzīves Lielā Darba īpašības


Foto: Pink sherbert, Flickr.com


Darbs, kam esat dzimuši, ir jūsu brīva izvēle, nevis kaut kas tāds, kas “jādara”. Jūs paši vēlaties to darīt – nevis tikai tādēļ, ka jums vajadzīga nauda, bet gan tāpēc, ka tas dod jums dzīves piepildījumu, pacilā jūs un rada pārticību. Bet kā gan jūs to pazīsiet, kad būsiet atraduši? Kas tajā tik pacilājošs? Lūk, galvenās īpašības, pēc kurām jūs to pazīsiet:

  •     Jūs to neuztverat kā “darbu” parastajā izpratnē;
  •     Jūs strādājat sava prieka un naudas dēļ: ceļš uz atalgojumu ir klāts ar prieku;
  •     Jūs tajā ieliekat savus unikālos – vienīgi jums piemītošos – dotumus;
  •     Jūs piedzīvojat dziļu piepildījuma sajūtu, darot šo darbu;
  •     Jūs sasniedzat līdzsvaru starp galvu (racionālo prātu) un sirdi (emocijām).


Jūs turpināt atklāt un izpaust savus dotumus – augot un attīstoties par to, par ko kļūt esat dzimis – un šajā procesā kļūstat par neatkārtojamu un viengabalainu cilvēku. Aplūkosim šīs idejas sīkāk.

 

1. Jūs to neuztverat kā “darbu”


Darbs, kuram jūs esat dzimuši, ir prieka pilns; jūs jutīsiet iedvesmu, kas plūdīs no jums kā spēcīga straume. Jūs piedzīvosiet dziļu iekšēju piepildījumu, kas atveldzēs dvēseles dziļākos stūrīšus. Tāpēc, no vienas puses, jūs pārsvarā nejutīsieties “strādājam”, jo tas jums vienkārši sagādās baudu!


Iespējams, jūs varat pat justies kā “krāpnieks”. Daudzi cilvēki ir teikuši: “Es to darītu pat par velti”. Reizēm šī sajūta var būt pat tik intensīva, ka cilvēki saka: “Es būtu gatavs maksāt par iespēju to darīt!”


2. Jūs strādājat sava prieka un naudas dēļ: ceļš uz atalgojumu ir klāts ar prieku

Lai gan darba patiesā sūtība ir dot savu ieguldījumu, strādāt mīlestības dēļ nenozīmē, ka jādzīvo nabadzībā. Realitāte ir gluži pretēja. Dzīvojot darbu, kam esam dzimuši, atveras durvis uz labklājību un pārpilnību. Vairums cilvēku domā, ka naudu viņi var nopelnīt, vienīgi upurējot laimi un dzīves jēgu – taču tas nav vajadzīgs. Mēs varam dzīvot pārtikušu, laimes un jēgas pilnu dzīvi.


Iemesls tam, kāpēc tik daudzi cilvēki nestrādā vienlaikus mīlestības un naudas dēļ, nav iespēju trūkums. Patiesie cēloņi ir: tas, ka pietrūkst praktisku iemaņu, lai to sasniegtu – un pagātnes pieredze, kas mums ir pacentusies iemācīt, ka “tas tā kā tā nav iespējams”.


Kad mēs mīlam to, ko darām, mēs tādējādi piepildām savu darbu ar mīlestību, un tas kļūst pievilcīgs apkārtējiem! Šī iemesla dēļ mīlestība ir vislabākais mārketinga instruments: tā pievelk to, kas mums vajadzīgs, ieskaitot naudu, tieši savas pievilcības dēļ.


Iedomājieties, ka jūsu apkārtnē ir divi restorāni. Vienā strādā pavārs, kurš no visas sirds mīl savu darbu un dara to ar lielu prieku un iedvesmu. Otrā restorāna pavārs strādā vienīgi naudas dēļ un sajūt to kā savu upuri ģimenes apgādāšanai. Kura gatavotais ēdiens jums garšos labāk?


3. Jūs ieliekat darbā savus neatkārtojamos dotumus un talantus, un jūtat dziļu piepildījumu.

Piepildījums, gandarījums pa daļai nenoliedzami ir saistīts ar peļņu, ko gūstam no darba. Taču krietni vien lielāku gandarījumu sniedz tas, ko mēs strādājot dodam citiem. Mūsu darbs var nest svētību plašākai sabiedrībai – un vai gan tā nav lieliska apziņa? It sevišķi, ja šī sabiedrība pati to jums pasaka?


Katram no mums ir savi talanti kādā jomā, un mēs kaut ko spējam veikt unikālā, neatkārtojamā veidā: neviens cits to nevar izdarīt tieši tā, kā jūs. Kad mēs dodam savu īpašo ieguldījumu, pasaule pavirzās mazu solīti tuvāk debesīm. Ja jūsu darbs ir citiem nozīmīgs un dod ieguldījumu pasaulei, tam būs tālejošas pozitīvas sekas, kuras mums pat grūti paredzēt.


4. Jūs sasniedzat līdzsvaru starp galvu un sirdi.

Tas ir būtisks elements, lai gūtu panākumus, un šos panākumus mēs sajūtam kā nozīmīgus, jo sirds (jūtas) ir ļoti būtiska dzīves sastāvdaļa. Tas ļauj sajust, kurp mēs savā dzīvē virzāmies.


Darbs, kam esam dzimuši, mājo (un rodas) sirdī, pašās mūsu esamības dzīlēs, nevis ārējās personības izpausmēs. Sirds ir tā, kur mīt mūsu iedvesma un personiskā burvība, no kurienes plūst mūsu mīlestība un aizraušanās, kur jūtam lielu prieku un gandarījumu, kur rodamas gan maigas jūtas, gan delikātums.


Pretstatā tam, mūsu galvai ir skaidrs, kā rīkoties, kādus paņēmienus un stratēģijas lietot, kā pelnīt, apgūt jaunas iemaņas un pilnveidot vecās, un kā praktiski virzīties uz priekšu.


Abu šo daļu kopums sastāda pilnu mūsu iemaņu komplektu. Darbā jūs atradīsiet gan brīnumus, gan loģiku. Darbība pārvēršas par burvību, un burvība iedvesmo uz jaunu darbību. Jūs varat būt cilvēks ar stingru raksturu un vienlaikus – ar maigu sirdi.


5. Jūs turpināt izsaiņot savas dāvanas.

Arī jums ir konkrētas dāvanas, kuras prasa, lai jūs tās izsaiņojat un dalieties ar līdzcilvēkiem – tā ir rīcība, kas gandarī jūs un pacilā citus. Daži no mums jau ir atvērušies; citi turpina atrasties iesaiņojmuā. Darbs, kuram mēs esam dzimuši, attiecas uz mūsu dāvanu atrašanu un izsaiņošanu – ne tikai vienreiz, bet vēl un vēlreiz.

Mūsu dziļākā būtība ir gluži kā papīra salvešu kastīte: izvelkot laukā vienu, mēs atrodam, ka zem tā ir nākamais slānis, bet zem tā vēl citi. Atklājot sava “Es” dziļākos slāņus, mēs pakāpeniski atbrīvojamies no uzslāņojumiem, ar kuriem esam uzauguši. Kādi ir šie uzslāņojumi? Pirmkārt jau svešas vērtības un maldīgas pārliecības, ko apkārtējā sabiedrība mums sistemātiski cenšas iepotēt. Atbrīvojoties no tām, mēs sākam dzīvot saskaņā ar savām pašu pārliecībām un personiskajām vērtībām.

Mēs arvien turpinām atražot variācijas par sevi pašu. Tāpēc savus talantus nepaņemiet sev līdzi kapā! Lūdzu, padalieties ar mums un kļūstiet par to, par ko esat dzimuši būt!

 

Avots: www.laimesskola.lv

Komentāri

Opusums, 16.12.2009:
Bet ir cilvēki, kam tas ir izdevies. Nu negribētos savas bailīgās dabas dēļ būt tam muļķim, kurš visu dzīvi strādā kā tāda biroja žurka un nokavē visu to, kas īsti ir dzīve...

Iki, 16.12.2009:
Jā, tikai vēl paliek atklats jautājums, kā izdomāt, kas tas būtu par darbu un vēl tāds sīkums kā tādu atrast..it īpaši šobrīd LV nedomāju, ka daudzi būtu gatavi pamest savu stabilo darbiņu, arī tad, ja tas ir pat ļoti garlaicīgs un vienmuļš, un riskēt ar nelielo algu, lai pievērstos savu sapņu realizācijai:(

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri