Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Maini savu domāšanu, un lietas sakārtosies!


Foto: Ewan Thon, Flickr.comPateicoties krīzei, esam arvien vairāk pievērsušies pozitīvisma meklējumiem un labām, gaišām domām. Iespējams, tā ir viena no pašreizējā laika „modes” tendencēm, bet nenoliegsim – labas un spēcinošas domas vienmēr ir vajadzīgas, un tās patiešām palīdz gan justies labāk, gan motivē sasniegt savus mērķus, uzlabo savstarpējās attiecības ar līdzcilvēkiem un dara vēl daudz jauku lietu. Tiesa, lai iemācītos domāt pozitīvi, ir krietni jāstrādā ar sevi. Darbs pašam ar sevi ir visgrūtākais, toties rezultāts sniedz vislielāko gandarījumu.


Paanalizējiet, kādas domas jūs domājat visbiežāk! Tās jaukās un gaišās, vai tās, kas saistītas ar neveiksmēm, kļūdām un problēmām? Ticiet vai neticiet, bet, domājot par negatīvām lietām, mēs neapzināti tās pievelkam. Nav noslēpums, ka domas materializējas, un, ja šīs domas visu laiku ir negatīvas, tad… . Pēc notikušā parasti sakām: „Es jau tā domāju, ka tieši tā arī notiks, un notika ar.” Attīstot sevī veselīgu un pozitīvu pasaules redzējumu, jums izdosies saskatīt un piesaistīt labos, veiksmīgos un gaišos notikumus. Dzīvot kļūs daudz vieglāk!


Kā iemācīties domāt pozitīvi? Veidi un iespējas ir dažādas. Jūs varat atrast bezgalīgu informācijas klāstu internetā vai iegādāties kādu sevis izzināšanas grāmatu no bagātīgā literatūras piedāvājuma, kas atrodams grāmatveikalos. Jūs varat doties uz speciāliem kursiem, ko piedāvā visdažādākās institūcijas. Iespējas plašas.


Domāt un rīkoties pozitīvi varat sākt šodien pat, kaut tūlīt. Nav jāiegulda neviens santīms, nav nepieciešami īpaši apstākļi vai priekšdarbi. Lūk, padomi pozitīvajai domāšanai, ko iesaka „Personības pilnveidošanas centra” (www.nlpcentrs.lv) pasniedzēja, NLP trenere Sarmīte Šmite.


1. Uzskaitiet vismaz 7 jaukas lietas, ko jūs piedzīvojāt šajā rītā. Tie var būt pavisam vienkārši, ikdienišķi mirkļi, kas jums sagādāja labas emocijas un prieku. Piemēram, jūs labi izgulējāties, bija jauki sapņi, neviens neko nenokavēja, ceļi bija notīrīti, pārdevēja veikalā novēlēja veiksmīgu dienu, jūs ieraudzījāt kādu jauku skatu… Ja tā padomā, bija taču tik daudz jauku brīžu tikai no rīta vien. Iedomājieties, cik daudz jauku brīžu jums vēl nāksies piedzīvot visas dienas garumā.


2. Iekārtojiet savu Prieka grāmatiņu! Tas var būt blociņš, burtnīciņa, kur jūs katras dienas vakarā ierakstiet vismaz 10 jaukākos un labākos aizvadītās dienas mirkļus. Dariet to sistemātiski, katru vakaru, arī tad, ja diena šķitusi gauži vienmuļa un neinteresanta. Redzēsiet, ka pamazām jums būs arvien vairāk un vairāk, ko rakstīt. Un jauki būs pārlasīt iepriekš fiksēto.


3. Runājot vai domājot, vienmēr sakiet to, ko vēlaties nevis to, no kā gribat izvairīties. Tā vietā, lai teiktu „es negribu slimot”, sakiet „es gribu būt vesels”. Sakiet: „Es gribu būt laimīgs, gudrs, veiksmīgs.” Lai arī sakot vārdus ar „ne”, mēs apzināti domājam pozitīvo, mūsu zemapziņa (kas patiesībā ir daudzkārt lielāka par mūsu apziņu) to uztver kā komandu bez šī „ne” un sāk to īstenot mūsu vēlmei pretējā virzienā.


Sākumā patrenējaties domās. Piemēram, lai bērnam teiktu „Neskrien tik ātri, sasitīsies!”, labāk izvēlaties „Ej lēnāk!”, vīram, nevis „Nekavējies pēc darba!”, bet „Piezvani, lūdzu, kad beidz darbu!”, pusaudzim nevis „Mani tracina nekārtība uz tava galda”, bet „Uz kārtīga galda visu atrast daudz vieglāk” utt.


4. Iemācieties pateikties. Pateicība ir ļoti spēcīga emocija, sava veida enerģija, ko mēs dodam apkārtnei. Ja esam pateicīgi par kādu notikumu, mēs atļaujam savā dzīvē ienākt vēl vairāk šādiem notikumiem.


Iesākumam jūs uz papīra lapas varat uzrakstīt vismaz desmit pateicības par to, kas jums ir dots. Iesāciet katru teikumu ar „Es esmu pateicīgs par ….” . Jums nebūt nav jāpateicas tikai konkrētiem cilvēkiem, tās var būt lietas, apstākļi, notikumi… jebkas, kam jūs jūtat, ka varētu pateikt „paldies”. Turpiniet pateikties ik dienas – savās domās, cik bieži vien vēlaties.


5. Izmēģiniet 4 x 4 stratēģiju jeb 4 x 4 pozitīvās domāšanas minūtes:

  • no rīta, pirms izkāpt no gultas, 4 minūtes padomājiet kaut ko labu – cik labs miegs bijis, cik silta gulta, cik jauki būs celties, iedzert kafiju un doties savā gaitās;
  • dodoties uz darbu, atkal veltiet 4 minūtes laika, lai pārdomātu visu labo, kas bijis no rīta, un mēģiniet iztēloties visu labo, kas jūs vēl sagaida šajā dienā;
  • dodies mājup, noteikti jums būs 4 minūtes, kad pārdomāt visu pozitīvo, kas notika darba laikā – vai tā bija veiksmīga tikšanās, labi paveikts uzdevums, jauka saruna ar kolēģi vai kas cits. Galvenais – akcentējiet labo un neaizmirstiet paslavēt sevi!
  • visas dienas pozitīvo vērtējumu pārdomājiet 4 minūtes pirms naktsmiera. Ir taču labi doties gulēt ar jaukām domām. Pirms aizmigšanas veltiet pateicības vārdus šai jaukajai dienai.
„Apzinies, ka visa cēlonis ir domas, nevis ārējie apstākļi. Maini domāšanas veidu un tev kļūs pa spēkam mainīt arī likteni.”

(Džozefs Mērfijs)

 

Avots: Nekrize.lv

Komentāri

Lelde, 31.03.2016:
528.lv Pozitīvo Sajūtu Portāls www.528.lv Interesantas un pozitīvas ziņas par dabu un eko lietām. Padomi ceļošanai un ikdienai, kas iedvesmo. Dažādi notikumi un pasākumi dabā.

Lelde, 31.03.2016:
528.lv Pozitīvo Sajūtu Portāls www.528.lv Interesantas un pozitīvas ziņas par dabu un eko lietām. Padomi ceļošanai un ikdienai, kas iedvesmo. Dažādi notikumi un pasākumi dabā.

Evija, 17.01.2013:
Paldies!! Un, lai skaidrības sajūta, kas pārņem izlasot šo rakstu saglabājas!!:)

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri