Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Palīdzi sunim pie ķēdes!


Foto: b00ng, Flickr.com

 

Kaut arī ir spēkā likums, kas paredz, ka katram ķēdes sunim dienā jānodrošina vismaz 30 minūšu ilga pastaiga, mēs zinām, ka ļoti daudz suņu Latvijā vēl joprojām tiek turēti ķēdē visu mūžu. Dosim dažus padomus, kā reāli palīdzēt šiem dzīvniekiem.

Ja mēs gribētu ieviest nežēlīgu sodu sunim, tad mēs nevarētu atrast neko sliktāku ,kā atstāšanu vienatnē - „ieslodzījumu vieninieku kamerā”. Suņi ir bara dzīvnieki, tāpēc viņiem ir svarīgi būt kopā ar citiem. Lielākā daļa cilvēku nemaz nenojauš, cik daudz suņiem nozīmē, ka saimnieks pakasa aiz auss, spēlējas ar viņu un ļauj pavadīt laiku iekšā - kopā ar ģimeni.

Ir dažādi veidi, kā uzlabot pie ķēdes sēdoša suņa dzīvi. Rīkojies:

  • Ieved savu suni iekšā! Nemāni sevi, ka suņi pierod dzīvot ārā. Ja vien cilvēki vai citi suņi nav ārā, lai dalītos priekos, tad pagalms zaudē savu pievilcību. Pastāvīga suņa riešana ir vistiešākais sauciens pēc uzmanības.
  • Uzcel sētu. Visdrošākā ir 180 cm augsta sēta, kas neļauj suņiem aizbēgt. Ja sētu uzcelt ir par dārgu, tad uzstādi kustīgu ķēdi, kas pārvietojas pa trosi, lai suns var kustēties nesapinoties.
  • Nodrošini sunim daudz kustību. Suņiem ir nepieciešams daudz skriet, ošņāt un izzināt apkārtni. Ej katru dienu garās pastaigās. Izmanto mehānisko pavadu, kas ļauj tavam sunim paskriet pa priekšu vai palikt aizmugurē pie interesantiem objektiem.
  • Radi prieku ar spēļmantiņām. Pat mezglā sasiets dvielis vai tenisa bumbiņa var radīt izklaidi pat stundām ilgi. Suņiem patīk košļāt, tāpēc nodrošini, lai viņiem ir daudz gumijas kaulu vai citas lietas, kuras pluinīt.
  • Aizved savu suni uz skolu. Ja tu suni izlikāt ārā tāpēc, ka viņam ir uzvedības problēmas, ieslodzījums un izolācija var padarīt to tikai sliktāku. Labas suņa apmācības stundas tev iemācīs, kā komunicēt ar suni, kurš vienkārši nesaprot, ko tu no viņa gaidi.
  • Pasargā savu suni no bargas ziemas. Aukstā laikā suņi jūtas nožēlojami. Īsspalvainus suņus nekad nevar atstāt aukstā laikā ārā.
  • Palīdzi saviem suņiem tikt pāri vasaras karstumam. Suņi ir daudz jūtīgāki pret karstumu, nekā cilvēki. Tā kā suņi nesvīst, tad vienīgais veids, kā viņi var atdzesēties, ir elsošana un mitruma izdalīšana caur ķepām. Ļoti karstā laikā suni ved iekšā. Visā pārējā vasaras laikā ir svarīgi, lai sunim būtu ēna, kur patverties no saules.
  • Ziemā sunim ēdiens ir nepieciešams vairāk, lai nodrošinātu pietiekamu biezu tauku slāni, kas dod siltumu. Ūdenim jābūt pieejamam visu laiku, īpaši vasarā, kad elsošana izraisa atūdeņošanos. Lej ūdeni stabilā, stingrā traukā un seko, lai tas neaizsalst ziemā. Liec bļodas ķēdes galā un gumijas riepā, lai neapgāžas.
  • Regulāri apmeklē veterinārārstu. Suņi regulāri jāatbrīvo no parazītiem un jāvakcinē.

 

Vairāk informācijas par dzīvnieku aprūpi lasi mājas lapā: www.dzd.lv.

 

Komentāri

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri