Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Piesakies par mentoru


Foto: publicitātes foto

 

 

Nereti jauniem cilvēkiem, kuri paši bērnībā nav izjutuši un iepazinuši ģimenes sadzīvi un rūpes, ir grūti pielāgoties patstāvīgai dzīvei ar visām tai nepieciešamajām prasmēm. Organizācijas "Mentor Latvija " galvenie darbības virzieni ir palīdzēt un atbalstīt šos jaunos cilvēkus,viņiem iepazīt veselīgu dzīvesveidu un sniegt iespēju iesaistīties dažādās aktivitātēs, tādējādi iepazīstot reālās dzīves situācijas un tām praktiski un psiholoģiski.

 

"Ikdienā, iegrimuši darbos, mēs to nepamanām, bet Latvijā ir ļoti daudz jauniešu, kuriem nepieciešams stiprs plecs, kas palīdzētu iejusties sabiedrībā. Mentors nav skolotājs, sociālais darbinieks vai ģimenes loceklis. Būt mentoram nozīmē būt labam draugam, kas spēj uzklausīt. Tiem jauniešiem, kas auguši bez ģimenes vai nonākuši grūtībās, ir ļoti svarīgi, lai būtu kāds, kas viņos ieklausītos, sniegtu draudzīgu atbalstu, mācītu izbaudīt prieku un, kopīgi pavadot laiku, iepazīstinātu ar ikdienas dzīvē nepieciešamajām zināšanām. Tādēļ mēs aicinām gan privātpersonas, gan uzņēmumus iesaistīties, kā to jau dara SEB banka - pirmais Latvijas uzņēmums, kas piedalās šajā programmā un ar kura atbalstu programma ieviesta arī šeit - Latvijā,”/ Baiba Rulle, "Mentor Latvija" vadītāja./

 

 

 

Kas ir mentors?

 

Mentors / no angļu val. “ mentor” – padomdevējs / - ir persona, kas sniedz atbalstu jauniešiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams, uzklausot viņus un pavadot kopā noteiktu laiku dažādās sabiedriskajās aktivitātēs.

 

 

 

Kā darbojas mentorprogramma? 

 

Organizācijai “Mentor Latvija” ir svarīgi, lai dalība šajā programmā būtu saistoša gan mentoram, gan jaunietim. Tāpēc, pirms mentorpāra veidošanas , tiek veiktas individuālas intervijas gan ar mentoriem, gan jauniešiem, lai izveidotu pēc iespējas saderīgāku pāra kombināciju.

 

Mentorprogramma ilgst vienu gadu, mentoram un jaunietim tiekoties 2 x mēnesī. Ja kāda iemesla dēļ sadarbība neizdodas, mentoram / un jaunietim/ ir iespēja atteikties no dalības šajā programmā.

 

Mentorprogrammas laikā tiek rīkotas regulāras tikšanās ar parējiem mentoriem, programmas koordinatori, kā arī psihologu. Šajās tikšanās reizēs tiek pārrunātas dažādas dzīves situācijas, kurās mentori dalās, vadoties no savas pieredzes.

 

Lai mentorgads būtu saturiski piepildītāks, organizācija saviem mentorpāriem piedāvā dažādas aktivitātes, kā piemēram – mums izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar Latvijas Nacionālo teātri, Dailes teātri, kuri piedāvā noskatīties izrādes par velti vai par pazeminātām cenām.

 

Veiksmīga sadarbība ir izveidojusies arī ar hokeja klubu “ Rīgas Dinamo” , kuru aizraujošās spēles ir palikušas spilgtā jauniešu un mentoru atmiņā.

 

Lai pilnveidotu mentorprogrammu, šogad organizācija ir iecerējusi piedāvāt dažādas praktiskas nodarbības – finanšu kontrole, stila veidošana, gleznošana utt./Šajās nodarbībās piedalās jaunieši kopā ar saviem mentoriem/.

 

Pateicoties SEB bankas atbalstam , mūsu mentorpāriem ir bijusi iespēja apmeklēt “ Prāta vētras” un “ Instrumentu “ koncertus, kā arī izbaudīt brīnišķīgu braucienu ar jahtu “ Briggen Tre Kronor”.

 

Mentorpāris savu brīvo laiku pavada , vadoties pēc savām interesēm. Vieniem tas ir kino, teātra izrādes, muzeja apmeklējums, citiem – kopīga makšķerēšana vai pavizināšanās ar motocikliem.. Bet bieži vien pavisam vienkārša saruna pie tējas krūzes var sniegt jaunietim pilnīgi jaunu skatu uz dzīvi.

 

Galvenais ieguvums jauniešiem – atbalsts, iedrošinājums un pleca sajūta, kā arī noderīgi padomi, kas nereti palīdz risināt ne tikai dažādas sadzīves situācijas, bet sniedz tālāku ieguldījumu jaunieša nākotnē – izglītībā. Piedaloties mentorprogrammā, jaunietis gūst iespēju paplašināt savu redzesloku, pārliecību par savām spējām, ticību sev un citiem cilvēkiem.

 

Galvenais ieguvums mentoriem – dalība programmā mentoriem sniedz iespēju gūt jaunu pieredzi saskarsmē ar jauno paaudzi, mācīties kopā ar viņiem, skatīt lietas no neierasta skatu punkta. Tā ir unikāla iespēja ne tikai dalīties savā dzīves pieredzē, bet arī iemācīties ko jaunu, gūt ieskatu jauniešu dzīves stilā un domāšanā.

 

Sadarbība

 

Ņemot vērā sociālo situāciju valstī, mēs vēlamies ar, mentorprogrammas ietvaros sniegto, emocionālo atbalstu jauniešiem, pasargāt viņus no dažādu atkarību riska, kuram ir īpaši pakļauti jaunieši no sociālā riska ģimenēm.

 

Mēs esam atvērti gan privātpersonām, kuri ir gatavi veltīt savu laiku,pieredzi un vēlas kļūt par mentoriem, gan uzņēmējiem, kuri ar savu atbalstu varētu dot iespēju saviem darbiniekiem kļūt par uzticības personu kādam no jauniešiem.

 

Kā pieteikties dalībai mentorprogrammā?

 

Ja esat nolēmis atbalstīt mentorprogrammu, lūdzu pieteikt savu dalību, sūtot pieteikuma vēstuli uz adresi:

 

Biedrība “ Mentor Latvija”

Kr. Valdemāra iela 23, Rīga, LV 1010, Latvija

Kontaktinformācija:

Baiba Rulle

organizācijas “ Mentor Latvija” vadītāja

e-pasts: baiba@mentor.lv

tālrunis: 00371 26579071

 

 

Komentāri

Inga, 10.01.2019:
Sveiki.Vai varu kļūt par mentoru iestādē dzīvojošam 15 gadus vecam jaunietim?Jaunietis apgūst profesiju,mācās vakarskolā un trennējas futbolā.Vai mentori ir tikai jauniešiem no 17 gadiem?Un ja šim gadam jau nokavēts,vai man jāgaida līdz nākamajam gadam?Zēns arī ļoti grib,lai esmu viņa mentore.Jo ja neesmu radiniece,vai ar šo jaunieti varu pavadīt laiku,dot padomus,atbalstīt bez jebkāda oficiāla papīra?Esmu uzaudzinājusi vienu svešu bērnu,esmu skolotāja.Kur lai mēs abi griežamies,lai varu kļūt par mentori?

Sarmite, 25.05.2018:
Mani loti intrese kur var pieteikties par mentoru?

Daina Kanaška, 11.04.2016:
Labdien, šajā nedēļas nogalē dzirdēju par progr. no Reiņa Zeļeva. Esmu 54 g.v. 3 meitu mamma, jaunākajiem 21. Labprāt dalītos savā pieredzē ar tiem, kuriem tas varētu noderēt, iespējams pasargājot no nelabojamām kļūdām un palīdzēt izdarīt pareizo izvēli. Esmu no Jelgavas, strādāju LLU Tehniskajā fakultātē docente, kā arī darbojos ģimenes biznesā. Esmu ar vīru kopā bijusi mentore biznesa uzsācējiem Līdere organizācijā. Dodiet ziņu par nākamiem soļiem, ceru, ka atbilstu Jūsu kritērijiem :)!

kristine, 02.12.2014:
Vai tas ir domāts kā mentors EBD brīvprātīgajam?

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri