Jaunākie sludinājumi

Jaunākie labie darbi

Pievienojos ekonomistam, es arī ne tikai mājās kopā ar vīru un draugiem ieviesu atkritumu šķirošanu, bet arī darbā vismaz papīra šķirošanu un pašapzinīgi tagad ik pa laikam nesu pilno papīra somu uz pārstrādei paredzēto papīru konteineru.. Vēl Vispasaules zaļo darbu dienā ierosināju darbā pasākumu ar kolēģiem vismaz noskatīties kopīgi filmu, rādīju to pašu "Zeme - mūsu mājas" un nākamais pasākums droši vien būs ar "Age of stupid" pēc kāda laiciņa.lasit tālāk

Kalendārs

05.12.2016
Brīvprātīgo diena

 


Seko mums:

     

- Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev.
Č.D.Vorners

Pāris dienas, lai izlemtu kļūt par uzņēmēju


 

 

Kā nenolaist rokas pēc darba zaudēšanas? Vai bezdarbnieks var izveidot uzņēmumu? Tas viss ir iespējams, ja neļaujas izmisumam, sakoncentrē domas, spēkus un riskē. Pēc darba zaudēšanas Evai Miķelsonei bija tikai pāris dienas laika, lai ar savu ideju startētu Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Biznesa inkubatorā. Viņa uzdrīkstējās, un lēmums izrādījās pareizs. Ir pagājuši tikai trīs mēneši, bet Evai jau ir mēnesi vecs uzņēmums, sava komanda un perspektīvi eksporta plāni Eiropas Savienībā.


„Iepriekš strādāju privātā uzņēmumā, un darbs vienmēr likās drošs un stabils. Bet te pēkšņi direktors paziņoja, ka esmu atlaista sakarā ar štatu samazināšanu. Protams, pirmajā brīdī šoks bija ļoti liels, bet vēlāk, visu pārdomājot, es sapratu, ka beidzot varu realizēt to, ko patiešām dzīvē esmu vēlējusies, jo savu biznesa ideju loloju jau labu laiku atpakaļ,” stāsta Eva Miķelsone.


Evas jaunizveidotā uzņēmuma SIA „EcoMod” piedāvātais produkts ir dažāda veida, formas un krāsas celtniecības un dizaina elementi (paneļi), kas ražoti no ekoloģiski tīriem un dabīgiem materiāliem un no kuriem tiks gatavoti žogi, starpsienas, griesti, nojumes un citi dizaina elementi. Jautāta par idejas rašanos, Eva skaidro: „Ideja radās manam domubiedram, un kopīgi nolēmām to attīstīt. Dabā sastopamajiem materiāliem ir daudz priekšrocību: tie ir iegūstami visā Latvijas teritorijā, ir ekoloģiski tīri un dabīgi, tie nav rūpnieciski jāražo, produktu ražošanas process nav kaitīgs nedz dabai, nedz cilvēkiem, turklāt produktu ražošanā netiek izdalītas kaitīgas vielas.”


Biznesa idejas pamatā ir no dabīgiem materiāliem ražot ekskluzīvus privātmāju žogus, kas cenas ziņā atrastos starp plastikāta un koka žogiem. „Žoga unikalitāte slēpjas gan ekoloģiski tīrajā un dabīgajā materiālā, gan interesantajā dizainā, ko iespējams panākt, dažādi kombinējot materiālus, tādējādi radot konkurētspējīgu eksporta produktu,” skaidro Eva Miķelsone.


Runājot par mērķauditoriju, jaunā uzņēmēja norāda uz „zaļi” domājošiem privātmāju īpašniekiem: „Žogi domāti galvenokārt privātmāju labiekārtošanai. Mūsdienās arvien vairāk attīstās tendence domāt „zaļi”. Tas ir gan mūsdienīgi un moderni, gan videi draudzīgi. Arvien vairāk cilvēku būvē guļbaļķu mājas, un kā pievienotā vērtība šādai mājai ir arī „zaļš” žogs, nojume vai kāds cits dārza elements. Neapšaubāmi, žogs no dabiskiem materiāliem ir daudz izskatīgāks nekā drāšu pinuma vai plastikāta žogs. Mūsu izstrādātais žogs rada ne tikai dizainiski pievilcīgu ainavu, bet arī nodrošina visas pārējās žoga funkcijas. Žoga augstumu iespējams pielāgot, sākot ar zemu starpsētu un beidzot ar pilnvērtīgu žogu 1,8 metru augstumā.”


Uzņēmums „EcoMod” inkubējas Biznesa inkubatorā, kas atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. 2006. gada sākumā VATP sadarbībā ar Ventspils augstskolu un Ventspils pilsētas domi izveidoja Biznesa inkubatoru ar mērķi atbalstīt jaunos uzņēmumus to darbības sākuma periodā, piedāvājot jaunajiem uzņēmējiem kvalitatīvu infrastruktūru, biroja pakalpojumus, konsultācijas biznesa attīstības, finansēšanas un organizēšanas jautājumos, kā arī efektīvu sadarbības tīklu ideju realizācijai.


Konkurss, lai iestātos VATP Biznesa inkubatorā notika oktobra sākumā, kas sakrita ar Evas darba zaudēšanas laiku. „Kad sapratu, ka vēlos startēt inkubatorā, līdz pieteikšanās termiņa beigām bija atlikušas pāris dienas, tāpēc man viss bija jādara maksimāli ātri. Jau pēc divām dienām sarunāju konsultāciju ar inkubatora vadītāju Salvi Rogu, izstrādāju nelielu biznesa plānu, iesniedzu pieteikumu, pēc nedēļas veiksmīgi aizstāvējos žūrijas komisijas priekšā un tiku uzņemta. Man viss noritēja ātri un viegli, esmu gandarīta par savu veiksmi,” stāsta Eva Miķelsone.


Pēc iestāšanās Biznesa inkubatorā sākās divu mēnešu ilgs sagatavošanās process, līdz decembrī uzņēmums tika oficiāli reģistrēts. Jautāta par nosaukuma „EcoMod” tapšanu, Eva atklāj, ka par to domāts ļoti ilgi. Kā jau ar pirmo uzņēmumu, gribas, lai viss ir pārdomāti. Uzņēmuma nosaukuma tapšanā tika piesaistīti arī cilvēki no malas, līdz beidzot jaunie uzņēmēji nonāca pie „EcoMod”: Eco kā ekoloģiski tīrs un dabīgs, Mod kā moderns un modulis, paneli identificējot ar moduli.


Uzņēmumā Eva Miķelsone nedarbojas viena. Komanda sastāv no trim domubiedriem. Eva atbild par vispārīgu uzņēmuma vadīšanu, koordināciju un jaunu klientu piesaisti, viņa bija arī tā, kas pieteicās inkubatorā un nodibināja uzņēmumu. Komandā vēl ir mākslinieks – dizainers, kas atbild par māksliniecisko darbu, noformējumu un produkta dizainu, un tehnoloģiskais cilvēks, kura pārziņā ir  tehniskās kompetences pilnveidošana, piemēram, kā nodrošināt, lai panelis izturētu dažādas temperatūras dažādos laikapstākļos.


Patlaban uzņēmumam rit tikai pirmais mēnesis, un tas izmanto iespējas, ko sniedz inkubators: konsultācijas, telpu nomu, aprīkotu darba vietu, sekretariāta un komunikāciju (internets, tālrunis) pakalpojumus. Inkubētajiem uzņēmumiem ir visi priekšnosacījumi, lai attīstītos, vairotu apgrozījumu un efektīvi startētu vietējos un globālajos tirgos, izmantojot inkubatora resursus un sadarbības tīklus. Pirmajā inkubācijas gadā uzņēmums var saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 85%.


Lai arī „EcoMod” juridiskā adrese atrodas Rīgā, tā darbība notiek Ventspilī, no kurienes nāk arī pati Eva. Jaundibināmie uzņēmumi, kuriem ir šāda nepieciešamība, juridisko adresi var reģistrēt arī Biznesa inkubatorā Inženieru ielā 101a. Patlaban Eva dzīvo Rīgā, bet, sākot ar jauno gadu, viņa ir nolēmusi vairāk pārcelties uz dzīvi Ventspilī, strādāt un darboties tur, jo darba būs ļoti daudz. Viņa atzīst, ka inkubators galvenokārt liek uzsvaru uz jaunu un konkurentspējīgu uzņēmumu veidošanos tieši Kurzemes reģionā, lai no tā labumu gūtu reģiona iedzīvotāji. Turklāt Ventspilī ir prāmju līnija, kas uzņēmumam tik ļoti būs nepieciešama produktu eksportēšanai. „EcoMod” primārā mērķauditorija būs Eiropas Savienības un Skandināvijas klienti. Bet, protams, jāsāk ir ar Latviju, lai produktu testētu, virzītu tirgū un iegūtu rekomendācijas.


Jautāta par tuvākajiem nākotnes plāniem, Eva atzīst, ka meklē kompetentus cilvēkus, kas orientējas dažādu dabisko materiālu apstrādes procesā, piemēram, kā tie pareizi jāievāc, jāapstrādā un jāuzglabā. Papildus tehnoloģiju pilnveidošanai, jaunā uzņēmēja cītīgi strādā gan pie biznesa plāna izveides, jo uzņēmumam ir mērķis piesaistīt mentoru, kas sniegtu profesionālas konsultācijas uzņēmuma attīstībā, gan arī pie uzņēmuma korporatīvās identitātes izstrādes.


Par Evu Miķelsoni un jaunizveidoto „EcoMod” mēs vēl noteikti stāstīsim, jo cītīgi sekosim līdzi viņu gaitām un panākumiem. Bet patlaban novēlam Evai un viņas komandai turpināt uzsākto ar tikpat lielu degsmi un aizrautību!

 

Avots: http://nekrize.lv

Komentāri

cityfinances, 17.03.2017:
Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! .cityfinances.lv

cityfinances, 17.03.2017:
Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! www.cityfinances.lv

cityfinances, 17.03.2017:
Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! www.cityfinances.lv

Ar * atzīmēti lauciņi jāaizpilda obligāti

Vārds: *

E-pasts:
(netiks publicēts)

Komentārs:
(maksimums 2000 zīmes)

Drošības kods *
Nospiediet lai pievienotu drošības kodu
Ievadiet drošības kodu:
Pievienot komentāru

Sadarbības partneri